Alışveriş merkezleri gibi hastaneler 8 yıl önce büyük hayaldi, şimdi Şehir Hastaneleri ile gerçek oluyor

PROF. DR. VOLKAN AKYOL VE MERSİN ŞEHİR HASTANESİ
PROF. DR. VOLKAN AKYOL VE MERSİN ŞEHİR HASTANESİ
PROF. DR. VOLKAN AKYOL VE MERSİN ŞEHİR HASTANESİ
PROF. DR. VOLKAN AKYOL VE MERSİN ŞEHİR HASTANESİ

Çevre Yolu’nun Mudanya-Görükle kavşakları arasında kalan bölümü üstünde yapımı devam eden Şehir Hastanesi bittiğinde nasıl olacağını görüntü görseli sayesinde biliyoruz.
Fakat…
İçinin nasıl olacağını Mersin’de açılışı yapılan Şehir Hastanesi’nde gördük. Yürüyen merdivenleri, geniş ve modern salonlarıyla Mersin Şehir Hastanesi çok etkileyiciydi.
Aslında…
Böyle bir hastane düşüncesi hiç de yabancı değil. Çünkü, arşivimizde böyle bir hayal var. Yazıyı, 24 Ağustos 2009 günü yayınlamışız.
O gün…
Türkiye Partisi’nin kurucuları arasında yer alan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Volkan Akyol’la sağlık sistemini anlatırken söze “Hastane binalarımız,içler acısı bir durumda” diye başlayıp şunu söylemiş:
“Alışveriş merkezlerine bakın. Yürüyen merdivenleri, ferah asansör koşulları, dinlenme mekanlarıyla donatılıyorlar. Sağlık Bakanlığı da hastane projesi yaparken buna göre davranmalı.”
Görüntülere bakarak da olsa, insan kamuya ait bir sağlık tesisinin böyle güzel olmasından etkileniyor.
Hele…
Bu tesis 8 yıl önce hayali kurulan hastane modeli olarak Türkiye’nin yeni dönemine damga vuruyorsa, vatandaşın gördüğü değer adına da umutlandırıyor.
O bakımdan…
8 yıl önce hayalini paylaşan Volkan Hoca’ya da teşekkür ediyoruz.
Kaldı ki…
Prof. Dr. Akyol yazının bir başka yerinde bu ülkeye borcunu anlatırken proje üretip hizmet etme isteğini şöyle dile getirmiş:
“Bu devlet beni okuttu, yurt dışına eğitime gönderdi. Çok borcum var.”