AK Parti’nin “Doğrucu Davut’u” İsmet Su’ya Genel Merkezi’nden görev: Ar-Ge Danışma Kurulu Üyesi oldu

SMET SU
SMET SU
BURSA ESKİ MİLLETVEKİLİ İSMET SU
BURSA ESKİ MİLLETVEKİLİ İSMET SU

Tanıyanlar aynı kanaatte birleşiyorlar: AK Parti siyasetinde kendisiyle barışık ve uzlaşmaya en açık isimler arasında İsmet Su da yer alır.
Ayrıca…
Düşüncesini ve eleştirisini de olduğu gibi dile getirmesiyle bilinir.
Partinin kuruluşundan itibaren İl Yönetim Kurulu’nda görev yaptı, 2011 genel seçiminde Bursa Milletvekili seçildi. 7 Haziran 2015’teki seçimde ikinci kez seçildi.
Fakat…
1 Kasım seçiminde dönemin başbakanı olan Ahmet Davutoğlu listedeki Artvin kökenli aday tercihini Somali Büyükelçiliği’nden tanıdığı Cemalettin Kani Torun’dan yana kullanınca liste dışı kaldı.
Böylece…
İsmet Su da 24 ve 25. Dönem Bursa Milletvekili olarak kaldı.
Ne var ki…
Listeye giremediği seçimde milletvekilleri kadar çalışmanın içinde oldu, her yere yetişmeye çalıştı. Sonrasında da partisinin verdiği her göreve gitti.
Şimdiyse…
Önünde yeni bir yol açılıyor.
Çünkü…
AK Parti Genel Merkezi’nde, Nükhet Hotar başkanlığındaki Ar-Ge Birimi tarafından oluşturulan Danışma Kurulu içinde İsmet Su da yer aldı. Genel Merkez’de bulunan kütüphanenin de bağlı olduğu Ar-Ge Birimi, daha çok partinin kültürel çalışmalarına yönelik projeler geliştiriyor.
Anladığımız kadarıyla…
AK Parti Ar-Ge Danışma Kurulu önümüzdeki referandum sürecinde de hem parti içine, hem kamuoyuna yönelik yeni yayınlar ve çalışmalara hazırlanıyor.
Dahası…
Su’nun da yapılan ilk toplantı sırasında, Devlet Bahçeli’nin giriş bölümünü yazdığı ve Hasan Celal Güzel koordinatörlüğünde basılan 21 ciltlik Türk Tarihi ansiklopedisinin yeniden basılmasını önerdiği kulağımıza geldi.