Genç Avukat Baran Güneş görüşmeler için gitti… Bursa’dan Kopenhag’a “hukuk kardeşliği” köprüsü kuruluyor

BARAN GÜNEŞ
BARAN GÜNEŞ
BARAN GÜNEŞ
BARAN GÜNEŞ

Ailesini tanırız… Bursa’da liseyi bitirdikten sonra hukuk öğrenimi için Ankara’ya giden Baran Güneş, üniversite öğrencisiyken CHP Gençlik Kolları’nda siyasete ilk adımı attı.
Gerçi…
CHP Ankara İl Gençlik Kolları’ndan yükselip CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı yaptı, ama bir ayağı hep Bursa’da oldu.
Üniversite sonrası genç bir avukat olarak Bursa’ya dönmesine karşın, CHP Genel Merkezi ile Gençlik Kolları Genel Merkezi arasındaki koordinasyonu Baran Güneş sürdürdü.
Hatta…
Pozisyonu olmamasına karşın, CHP’nin Avrupa Birliği ilişkileriyle, çatı örgütü olan Avrupa Sosyalistler Partisi çalıştaylarına CHP’yi temsilen katıldı.
Dahası…
Brüksel’deki son çalıştayda Kadın Hakları ve Feminizm konulu sunum yaptı.
İyi derecede İngilizce ve Danimarkaca bilen Baran Güneş, bir yandan da Bursa Barosu Dış İlişkiler Komisyonu’nda çalışıyor.
İşte…
Bu görevi kapsamında, Bursa Barosu ile Danimarka’nın başkenti Kopenhag Barosu arasında kardeş Baro ilişkisi kurmak üzere Kopenhag’a hareket etti.
Bursa-Kopenhag arasında hukuk dostluğu köprüsü için yola çıkan Güneş, orada bulunduğu süre içinde Danimarka’nın en çok dinlenen radyosunda programa konuk olup Türkiye için Avrupa Birliği’nin önemini anlatacak.