Mesajı düğünün önüne çıktı… Faruk Çelik Bursa’yı, Urfa’yı, Artvin’i, siyaseti, iş dünyasını, devleti Ankara’da buluşturdu!

BURSA URFA SİYASET İŞ DÜNYASI BULUŞTURAN DÜĞÜN
BURSA URFA SİYASET İŞ DÜNYASI BULUŞTURAN DÜĞÜN

bursa-urfa-siyaset-is-dunyasi-bulusturan-dugunİlk düşüncesi, oğlu Enes’in düğününü Bursa’da yapmaktı. Hatta, Merinos’un Osmangazi Salonu’nu düşünmüştü.
Ne var ki…
Güvenlik nedeniyle düğün yeri Ankara olarak değiştirildi.
Açıkça söylemek gerekirse…
Son iki dönemdir AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçilse de, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik her zaman Bursa siyasetçisi kimliğiyle hareket ediyor.
O nedenle…
Oğlu Enes Çelik ile Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Uğur Büyükhatipoğlu’nun avukat kızı Ezgi Büyükhatipoğlu’nun evlenme düğünlerini Ankara’ya alma kararına, Bursa ölçekli bakışla üzülmüştük.
Ne var ki…
Perşembe akşamı Ankara’da, Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Yerleşkesi Kongre Kültür Merkezinde yapılan düğünü görünce şunu düşündük:
Bu düğün zaten Bursa’ya sığmazmış.
Bir kere…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, eski başbakan Ahmet Davutoğlu, aralarında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın bulunduğu çok sayıda Bakan, milletvekili, üst düzey yönetici salondaydı.
Onlar için alınacak güvenlik önlemlerini gözünüzün önüne şöyle bir getirin. Bursa herhalde yerinden kıpırdayamaz hale gelirdi.
Yanı sıra…
Düğüne katılanları izlerken şu dikkatimizi çekti:
Bursa’dan hemen herkes oradaydı. Şanlıurfa oradaydı. Hatta Artvin protokolu oradaydı. Siyaset tam kadroydu, iş dünyası yerini almıştı. Uhrevi alem bile oradaydı.
2 bin koltuklu salona 500 ilave yapılmış, balkonda 500 kişilik yer hazırlanmıştı. Hiç boş koltuk kalmadığı gibi, duvar kenarları ayakta izleyenlerle doldu.
Bu da…
Faruk Çelik’in ne kadar sevildiğinin bir işaretiydi.
En önemlisi…
Bazıları Faruk Çelik’i hâlâ kendi tanıdıkları gibi değerlendiriyorlar. Oysa düğün vesilesiyle daha net olarak ortaya çıkan bir tablo var.
Faruk Çelik artık Bursa’da sıkışıp kalan bir siyasetçi değil. Kendini Türkiye’ye kabul ettirmiş, Ankara’ya ağırlık koymuş.
Bunu da artık herkesin kabullenmesi gerektiğini önceki akşam gördük.

İlgili Reklamlar