Anadolu Jet Ankara’daki aktarma saatlerini tutturamayınca iptal ettiği Diyarbakır ve Muş uçuşlarına devam kararı aldı

Açıkça söylemek gerekirse… Yenişehir Havaalanı’ndan 7 noktaya yapılan uçuşların artmasını, hatta Balkanlara uçuş konmasını beklerken Samsun, Muş, Diyarbakır, Antalya uçuşlarının iptal edilmesi herkesi şaşırttı ve üzdü.
Hadi…
Yaz sezonu bittiği için Antalya uçuşlarının önümüzdeki yaza kadar iptal edilip programdan çıkarılmasının anlaşılır bir yanı var.
Fakat…
22 Eylül günü bu satfalardan paylaştığımız gibi, dolu gidip gelen uçaklarda yolcu rekorları kırılırken, Diyarbakır ve Muş uçuşlarının iptalinin kabul edilebilir yanı yok.
Zaten…
Anadolu Jet de 4 hattaki uçuşlarını iptal ederken, “zarar ettiği ve küçülmeye gittiği” açıklaması yaptı. İptal edilenler yerine de Ankara’dan aktarmalı uçuşlar için planlama yapılacağı duyuruldu.
Bunu da…
İlk günden beri Yenişehir Havaalanı’ndan uçuşlar konusunun takipçisi olan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin’in verdiği bilgilerle aktardık.
Derken, iki yeni gelişme oldu.
İlkinde…
Anadolu Jet’in Yenişehir’den yaptığı Muş uçuşlarını devam ettirme kararı alıp kış programına da koyduğu bilgisi geldi.
Bu kararda…
Ankara üzerinden planlanan aktarmalı uçuş saatlerinin uyuşmamasının büyük etkisi var.Yani, aktarma planı tutmadığı için Muş uçuşlarına devam kararı alındı.
Ardından…
Diyarbakır uçuşlarının da devam edeceği ve yeniden kış programına alındığı bilgisi ulaştı.
Gördüğümüz kadarıyla, burada da öncelikle aktarma saatleri etkili. Yanı sıra, Diyarbakır için siyasilerin de devreye girdikleri kulağımıza geldi.