Özel Kuvvetler baskınında yaralanan Yenişehirli Gazi Cüneyt Osman Gül’e Bursa’dan geçmiş olsun ziyareti

YENİŞEHİRLİ GAZİ UZMAN ÇAVUŞ CÜNEYT OSMAN GÜL ZİYARETİ
YENİŞEHİRLİ GAZİ UZMAN ÇAVUŞ CÜNEYT OSMAN GÜL ZİYARETİ

YENİŞEHİRLİ GAZİ UZMAN ÇAVUŞ CÜNEYT OSMAN GÜL ZİYARETİAdı Cüneyt Osman Gül. Rütbesi Uzman Çavuş olarak Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapıyor. Aslen Yenişehirli olan Gül’ün ailesi de Yenişehir’de yaşıyor.
Anımsanacağı gibi…
15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında darbecilerle en yoğun çatışmalar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda yaşandı. Teslim almaya gelenlere direnen askerler, darbenin kaderini değiştirdiler.
Özellikle…
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in darbeci generali alnından vurması, darbeyi başarısız yapan en önemli unsurlar arasındaydı.
İşte…
O gece Özel Kuvvetler’de yaşanan çatışmalar sırasında, Yenişehirli olan Uzman Çavuş Cüneyt Osman Gül de teçhizatını kuşanıp kışla nizamiyesine koştu.
Tam o anda, helikopterden yağan kurşunların hedefi oldu, sağ bacağını kaybetti.
15 Temmuz’dan beri Ankara’da GATA’da tedavi altında bulunan Yenişehirli Gazi Cüneyt Osman Gül’ün dün Bursa’dan konukları vardı.
AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin ile birlikte Yenişehir eski Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Gürsu eski Belediye Başkanı Orhan Özcü ve Botaş eski Müdürü İsmail Gerim dün tedavi olduğu GATA’da ziyaret ettikleri Gazi’ye hem “geçmiş olsun” dileklerini ilettiler, hem moral verdiler.