Bursa’nın en önemli markası olan Bursaspor kentlilik bilincinde toplumun da ortak noktası

BURSA KONUŞUYOR BURSASPOR
BURSA KONUŞUYOR BURSASPOR

BURSA KONUŞUYOR BURSASPORAnadolu kentlerinin bir özelliği var. Sportif öyküler ve heyecanlar yerelde toplumu çok hızlı bir şekilde etkiliyor.
Nitekim…
Bu heyecan maç günleri kentin tüm havasına yansıyor. Heyecanın Bursa’da biraz daha ileri boyutta olduğu Bursaspor’un şampiyonluğu sırasında çok net şekilde ortaya çıktı. Karışık demografik yapısına karşın kentte yaşayanların ortak noktasının Bursaspor olduğunu hep birlikte gördük.
O bakımdan…
Her zaman Bursa’nın en önemli markası özelliğinde olan Bursaspor bu marka değeri yanında toplumu buluşturan yanıyla da sosyolojik misyon üstleniyor.
İşte…
Bu hafta sonu başlayacak yeni sezon öncesinde, Bursaspor’un toplumu birleştirici özelliğini ele alan bir etkinlik var. Bursa Konuşuyor etkinlikleri çerçevesindeki programı Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ile konuşurken şunu söyledi:
“Bursaspor’umuzun hem sportif başarıları için toplumsal desteği arttırmak, hem de kent kültürü ve kentlilik bilincinde Bursaspor’un yerini konuşmak istiyoruz.”
Program…
Bugün saat 14.00’te Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Uludağ Salonu’nda başlayacak. BKK Başkanı Hasan Çepni’nin moderatörlüğündeki programa Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu katılacaklar. Bursalı olması yanında sıkı bir Bursasporlu olan Kastamonu Üniversitesi’nden Yard. Doç. Dr. Ersoy Soydan da çarpıcı bir sunum yapacak.