Başkan Altepe’den büyük hedef: İstanbul Caddesi’ne kentsel dönüşümle hastane kazandırılıyor!

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe düşüncesini uzun zamandır söylüyor. Sağlık yatırımları planlamasında kentin kuzeyi olan bölgede, yani yeni adıyla İstanbul Caddesi çevresinde hastaneye ihtiyaç olduğunu her fırsatta anlatıyor.
Gerçi…
Sağlık Bakanı olduğu dönemde Mehmet Müezzinoğlu’nun hedefinde de Demirtaş’a Devlet Hastanesi kazandırmak vardı ve en büyük hastaneyi yapabilmek için hayırseverden arsa bağışı bekliyordu.
Bakan değişimi sonrası ne olur bilemiyoruz, ama bunu Bursa’ya emanet projeler arasında kabul ediyor ve takibinin süreceğini biliyoruz.
Yanı sıra…
İstanbul Caddesi’ni ilgilendiren hastane haberi Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den geldi.
Söze…
“İstanbul Caddesi, Bursa’nın en önemli girişi. O nedenle çok önemsiyoruz” diye başladı ve şunu söyledi:
“Yolun ortasında T2 hattı tramvay projemiz var. Kent Meydanı-Terminal arasında çalışacak tramvay hem ulaşımı kolaylaştıracak, hem istasyonları caddeye görsellik katacak.”
Şöyle devam etti:
“Ayrıca, İstanbul Caddesi çevresinde büyük bir kentsel dönüşüm tramvay hattıyla birlikte başladı. Kamulaştırmaları tamamlanan 61 bina yıkıldı.”
Şunu vurguladı:
“Bursa’nın girişini daha güzel ve daha görkemli gösterecek çok güzel bir planlama yapıyoruz. Farklı yapılar, değişik mimariler ortaya çıkacak. Bursa’nın en prestijli bölgesi olacak.”
Sonra da şunu açıkladı:
“Kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında bu bölgede bir de hastane yeri elde ediyoruz. Böylece kentin kuzeyindeki hastane ihtiyacı karşılanacak.”
Şunu da ekledi:
“Sayın Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanı olarak açıkladığı Demirtaş’taki hastane projesi ayrı. O projenin hep birlikte takipçisiyiz. Bu, özel hastane olacak. Biz yerini kentsel dönüşümle ortaya çıkarıyoruz, yatırımcısı satın alıp yapacak.”
Hedefini de söyledi:
“Büyük, modern ve çok güzel bir hastane olmasını arzu ediyoruz. Bursa’ya yakışmasını istiyoruz. Hedefimiz bu.”