İmzaları toplayan değişimcilere karşı MHP Genel Merkezi’nden stratejik hamle: Tüzük kurultayı gündemde!

Yılın son ayını olağanüstü kurultay ve değişim girişimleriyle hareketli geçiren MHP yeni yıla çok sakin girdi. Öncelikle de, toplanan imzaların MHP Genel Merkezi’ne teslim edilmemesi dikkat çekiyor.
Bunun nedeni de…
Kulisteki strateji savaşı olarak kendini gösteriyor.
Çünkü…
MHP’nin tüzüğü olağanüstü kurultayda genel başkan dahil seçime izin vermeyen maddeler içeriyor. Seçimli olağan kurultay tarihini ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 18 Mart 2018 olarak açıkladı.
O nedenle…
Değişim için yola çıkanlar da seçimli kurultay isteğiyle değil tüzük değişikliği kurultayı için delegelerden imza topladılar. Önce tüzük değişikliği için kurultayı toplayıp, ondan sonra seçimli olağanüstü kurultay hamlesi yapmayı planlıyorlar.
Fakat…
MHP Genel Merkezi de stratejik bir hamle yaptı ve 8-9-10 Ocak tarihlerinde Kızılcahamam’da toplanacak Merkez Yönetim Kurulu gündemine tüzük değişikliği maddesini almayı konuşmaya başladı.
Eğer…
MYK toplantısından tüzük değişikliği kararı çıkarsa toplanan imzalar anlamsız hale gelecek ve değişim isteyenler de yeni bir strateji geliştirmek zorunda kalacaklar.
İşte…
Toplanan imzaların teslim edilmeyip beklenmesinin nedeni bu. Yeniden imza toplamak zorunda kalmamak için MYK toplantısı ve alınacak karar bekleniyor.
Yani…
MHP’de yönetim ile değişim isteyenler arasında şu sıralarda tam bir strateji savaşı sürüyor. O düğüm ise hafta sonu çözülecek.