Toplumu bilinçlendirmeye yönelik duyarlılık projesi: Kelebek Çocuklar için el ele

GÜRKAN KAYA VE TARKAN ACAR
GÜRKAN KAYA VE TARKAN ACAR

Tıp literatüründe Epidermolysis Bullosa olarak anılan bir hastalık var. Deri tabakaları arasında bağlantı eksikliğinden kaynaklanan bu hastalığı yaşayanların derileri bırakın sürtünmeyi, bir yere yaslandıklarında bile soyuluyor.
Hastalığa da…
Daha çok çocuklarda rastlanıyor ve bu sorunu yaşayan çocuklara Kelebek Çocuklar deniyor.
İşte…
Kamuoyunda pek tanınmayan bu hastalığa karşı bilgilendirip bilinçlendirmek ve öncelikle de toplumun ilgisini çekmek için yarın akşam çok özel bir defile organizasyonu var:
Kelebek Çocuklar İçin El Ele.
Hastalığa yakalanmış çocuklara dikkat çekmeyi hedefleyen toplumsal duyarlılık organizasyonunu Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Felsefe Kulübü birlikte yaşama geçiriyorlar, Tarkan Acar Model Management de üstlendi.
Bu amaçla…
Yarın akşam Baia Otel’de gerçekleşecek defile programı sunuculuğunu Esra Sönmezer yapacak. İstanbul’dan ünlü yerli ve yabancı mankenlerin gönüllü olarak podyuma çıkacakları gecede Bursa’nın renkli ve tanınmış simalarından Deniz Demirpençe, Enver Üçüncü, Fahrettin Çakan, Gürkan Kaya, Didem Yayman, Esra Esigil, Elif Uslu, Handan Meriç, Nejla Köse Olgaç, Neslihan Kızılbulut, Kübra Zortuk da podyumda olacaklar.
Hafta içinde…
Organizasyonun kıvılcımını çakan Bursa Felsefe Kulübü Başkanı Gürkan Kaya ile gönüllü olarak organizasyonu üstlenen Tarkan Acar’la sohbet ettik.
25 Nisan’da Kadına Şiddete Hayır ana temalı defileyi de organize eden Kaya ve Acar, amaçlarının “Kentlilik bilinciyle hareket ederek toplumu bu çok özel deri hastalığına karşı uyarıp bilinçlendirmek” olduğunu söylediler.