Bursa eğitim dünyasında sürpriz: Tunçsiper liseden çekildi, binasını Nova Dersanesi’ne devretti

NEZİH TUNÇSİPER
NEZİH TUNÇSİPER

Bursa’da özel okul geleneğinin önemli temsilcilerinin listesi yapılsa, hiç kuşku yok ki Tunçsiper Okulları ilk sıralarda yer alır. 23 yıldır Bursa eğitimine anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise olarak hizmet verdi. Bu okullardan binlerce öğrenci yetişti.
Fakat…
Bursa’daki özel okulların temel taşlarından biri olan Tunçsiper Lisesi geçtiğimiz günlerde sürpriz bir karara imza attı ve liseden çekilme kararı aldı.
Karara göre…
Doğancı Barajı Yolu üstündeki Tunçsiper Okulları kampusu içinde bulunan lise binası bundan böyle Nova Eğitim Kurumları’nın lise binası olarak faaliyet gösterecek. Kampustaki anaokulu, ilkokul ve ortaokul yine Tiunçsiper Okulları olarak eğitime devam edecek.
Yani…
Tunçsiper ile Bursa’daki özel dersaneciliğin marka kurumlarından biri olan Nova aynı kampus içinde eğitim verecekler. Böylece, özel dersaneden okula dönüşen Nova da kendi öğrencileri için donanımlı ve güçlü bir kampus bulmuş oldu.
Sürpriz beraberlik kararını Tunçsiper Okulları Kurucusu Nezih Tunçsiper’le konuştuk. Şunu söyledi:
“Başarı mutluluk demektir ve en büyük mutluluk da çağdaş bireyler yetiştirerek topluma katkı sağlamaktır. Bizler 23 yıldır öğretmenlerimizin sonsuz emekleriyle aydın, donanımlı, özgür gençler yetiştiriyoruz. Yetiştirmeye de devam edeceğiz.”