Efkan Ala’nın Bursa’ya takdim edildiği mitingde asıl mesajı Bülent Arınç verdi: Buradayız, bir yere gitmiyoruz!

AK PARTİ BURSA MİTİNGİ GÖKDERE1 Kasım seçimi için Bursa’daki tek meydan mitingini caddede de olsa AK Parti yaptı. Katılımla ilgili tartışmalar yapılsa da, başka miting olmadığı ve olmayacağı için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu seçim sürecinin tek siyasi etkinliği oldu.
Bununla birlikte…
Davutoğlu’ndan önce platformda konuşma verilen isimlere baktığımızda sistemin çalıştığını da gördük.
Örneğin…
Açılışı İl Başkanı Cemalettin Torun yaparken partisinin siyasi mesajlarını da verdi. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaşadıkları hizmet heyecanını anlattı.
Sonrasında…
İçişleri eski Bakanı ve 1 Kasım seçiminde AK Parti Bursa listesinin ikinci sıra adayı olan Efkan Ala platforma çıktı.
Bu konuşma…
Ala’nın seçildiği takdirde 4 yıl süreyle temsil edeceği toplulukla ilk buluşması olması yanında, AK Parti’nin Efkan Ala’yı Bursa’ya takdimi özelliği taşıdı.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu heyecan dozu yüksek konuşma yaptı. Özellikle Ankara’daki terör saldırısı sonrası hastanelerde acil servisleri yoğunlukla kilitleyip yaralıların tedavi sini engellemek için çalıştıklarını söylediği kişi ya da kişilere yönelik iddiaları dikkat çekiciydi.
Mitingin sürprizi ise son 4 yıl AK Parti Bursa Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç oldu.
Konuşmasında helallik isteyen Arınç, kendisi de haklarını helal etti.
Bununla birlikte…
“Tek partimiz var, AK Parti. Başka sevdaya gönlümüzde yer yok. Allah bizi ayırmasın” şeklindeki sözleri bize mesaj gibi geldi.
Çünkü…
Bu sözlerden, kendisi ve Gül hakkında zaman zaman ortaya atılan “ayrılıp parti kuracaklar” iddialarına karşı “Buradayız, bir yere gitmiyoruz” anlamı çıkardık.
Hatta…
Bununla da yetinmedi ve Bursa’ya hedef gösterdi:
“Hep birlikte çok çalışalım ve 2011 rekorunu kıralım.”