Siyasette karşılıklı sıkılan yumruklara değil, birbirine uzanan ellere ihtiyaç var!

MHP İL BAŞKANI YÜKSEL YILMAZ VE HDP EŞ İL BAŞKANI YÜKSEL AKGÜN
MHP İL BAŞKANI YÜKSEL YILMAZ VE HDP EŞ İL BAŞKANI YÜKSEL AKGÜN

Olay Televizyonu’nda salı akşamı Haber Müdürü Esat Kaplan’ın moderatörlüğünde 6 il başkanının konuk olduğu bir program yayınlandı.
Meslektaşlarımız İhsan Aydın ve Mustafa Özdal’la birlikte biz de AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, CHP İl Başkanı Zafer Yıldız, MHP İl Başkanı Yüksel Yılmaz, HDP İl Eş Başkanı Yüksel Akgün, Vatan Partisi İl Başkanı Nadir Erol ve SP İl Başkanı Mehmet Atmaca’ya sorular yönelttik.
İzleyiciler il başkanlarının açıklamalarını arka arkaya izleme fırsatı buldular.
Programda…
MHP İl Başkanı Yüksel Yılmaz sorularımızı cevaplamış, süresi tamamlandığı için yerinden kalkmıştı ki, bir sonraki konuk HDP İl Eş Başkanı Yüksel Akgün stüdyoya girdi.
Adları Yüksel olan iki il başkanı geçmişten beri birbirlerine en uzak iki uçta siyaset yaptılar.
Yüksel Yılmaz’ın geçmişinde Ülkü Ocakları var. Nilüfer İlçe Başkanlığı yaptı, şimdi de MHP İl Başkanı olarak sorumluluk üstlendi.
Yüksel Akgün ise tanıdığımızda Komünist Partisi’ndeydi. Sonra Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi il başkanlığı ve Parti Meclisi Üyeliği yaptı.
Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Selahattin Demirtaş Gönüllüsü olarak geldiği HDP’ye Eş Başkan oldu.
İki Yüksel birbirlerine karşı iddialı sözler ve suçlamalarla siyaset yapmalarına karşın, ellerini uzatıp medenice tokalaştılar. Meslektaşımız İhsan Aydın da bu en özel anı cep telefonuyla görüntüledi.
İşte…
Olması gereken bu. Siyasi partiler elbette birbirlerine karşı siyaset yapacaklar, elbette eleştiri ve suçlama olacak. Ama birbirine yumruk sıkan değil, el uzatan siyasetçilere ihtiyaç var.
Bu da unutulmamalı.