Cemalettin Torun iddialı: Yeni Türkiye seçimini yapacak kadrolar kuruyoruz

Bursa’da, bugüne kadarki en erken saatte il kongresini geçen hafta AK Parti yaptı. Saat 11.00’de teşkilatları Atatürk Spor Salonu’na toplamak kolay değil.
Üstelik…
Kongrenin yapıldığı gün, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gelemeyeceği anlaşılmıştı. Hava kar yağışlı, yerler buzdu ve ulaşım aksıyordu.
Bu kadar olumsuzluğa karşın, tam dolu bir salondan coşkulu kongre yansıdı.
Cemalettin Torun, üzerinde uzlaşma sağlanarak, yani istişare sonucu tek aday girdiği kongreden AK Parti Bursa İl Başkanı çıktı ve ertesi gün de ilçe kadın kolları kongreleri için yollara düştü.
Önceki akşam…
Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, genel seçim hazırlıklarının da başladığı süreçte AK Parti’nin çalışma yöntemi ve başarısının sırrını şöyle açıkladı:
“Biz birebir siyaset yapıyoruz ve bunu sahada çok iyi gerçekleştiriyoruz. Kağıt üstünde siyaset yapmıyoruz, milletin ayağına gidiyoruz. Bizde herkes sahadadır. Gücümüzü milletten alıyoruz.”
Ardından…
“Kadrolarımızı sürekli yeniliyoruz. Deneyimli kadrolarla dinamik gençleri buluşturuyoruz” dedi ve önemli bir noktaya parmak bastı:
“Siyasi partilerin en büyük handikapı şu: Kadrolar oluşuyor, fakat yenileme yapmayınca bu kadrolar görev körelmesi yaşıyor. Arkadan gelen olmayınca da boşluk doğuyor.”
Başkanlığında oluşan AK Parti İl Yönetim Kurulu’ndan örnek verdi:
“Yönetimin yaş ortalaması 40. Genç ve dinamik arkadaşlarla tecrübeyi birleştirdik. Zenginlik içinden bir kadro kurduk.”
Şöyle devam etti:
“14 kadın arkadaşımız var, yüzde 29’u oluşturuyor. 11 genç arkadaşımız var. Yaşı 25 olan, 28 olanlar var. Genç ve dinamik arkadaşları siyasete kazandırdık.”
Değerlendirmesi şu:
“İlçe yönetimlerimizi ve il yönetimimizi bu şekilde yeniledik. Şimdi kadın ve gençlik kollarımızı yeniliyoruz. Yeni Türkiye’nin seçimini yapacak yeni kadrolar kuruyoruz.”
Sonra da şu mesajı verdi:
“Hepimiz büyük bir heyecanla 7 Haziran’ı bekliyoruz. AK Parti bir kadro hareketidir ve asla kırılganlık ya da güç kaybı yaşanmaz.”
Şunu da ekledi:
“Millet kendisine hizmet edecek kadroları ve hedefleri görüyor. Biz günlük değil, 10 yıl ilerisinin hedefleriyle çalışıyoruz.”

İlgili Reklamlar