28 yıl önce babası parti kurarken doğumunu unuttuğunu yazdığımız Ayşe, avukat olarak karşımıza çıktı!

Doğru Yol Partisi’nin Bursa’daki kurucu kadroları arasındaydı. Genel başkanlık için Mehmet Yazar ile Hüsamettin Cindoruk’un yarıştığı DYP kurultayında o tercihini Yazar’dan yana kullandı.
Cindoruk kazanınca da Yazar’la birlikte ayrılıp amblemi çınar olan Hür Demokrat Parti’yi kuran kadro arasında yer aldı.
O günlerde…
Murat Şakir’in eşi de dördüncü çocuğuna doğum yapmak üzere SSK Hastanesi’ne yatmıştı.
Cep telefonu, internet gibi hızlı iletişimin olmadığı, telefon görüşmelerinin PTT Santralı’ndan yazdırılarak yapıldığı o dönemde Ankara’da siyasete dalan Murat Şakir, eşinin doğum için hastaneye yattığını unuttu.
İşte…
Ayşe bebek böyle bir ortamda Şakir ailesinin dördüncü evladı, üçüncü kızı olarak dünyaya geldi.
Biz de…
Çalıştığımız Hakimiyet gazetesindeki Bursa Kazanı adlı köşemizde (küçük bir hata yapıp erkek bebek yazarak da olsa!)  7 Mayıs 1986 günü bunu aktardık.
Geçen hafta…
Murat Şakir telefon etti ve “Çayını içmeye geliyorum” dedi. Yanında genç bir kızla da geldi. “Sen şimdi bu kızımızı tanımazsın…” dedikten sonra şöyle tanıttı:
“Hani 7 Mayıs 1986’da doğumu sırasında hastanede unuttuğumu yazdığın bebek var ya… Ayşe işte o bebek. Bak, büyüdü, avukat oldu, cübbesini giydi ve baba-kız seni ziyarete geldik.”
Gerçekten çok kıvandık…
Doğumunu duyurduğumuz Ayşe Şakir’e avukatlık cübbesi çok yakışmış. Babası gibi siyasetçi olur mu bilemeyiz, ama Bursa’ya katkı sağlayacağından hiç kuşkumuz yok.