TCDD Genel Müdürü Karaman, sergi açılışında Kemal Demirel’den Bursa-İzmir arası hızlı tren yürüyüşü istedi

Yıllarca… Karayollarındaki trafik kazalarında kaybedilen canlara karşı demiryolu önerisi ve özellikle de Bursa’ya tren gelmesi için yurdun çeşitli yerlerinde eylemler ve yürüyüşler yapan Kemal Demirel yaşamının mutlu evrelerinden birini geçiriyor.
Çünkü…
Bursa’ya tren isterken, hızlı trenin temeli atıldı. Hatta temel ama töreninde kürsüye çıkan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım konuşmaları sırasında CHP eski Milletvekili Kemal Demirel’e teşekkür ettiler.
O da…
16 yıllık eylem mücadelesini sergi haline getirdi. Sergisini önce Tayyare Kültür Merkezi’nde, sonra Bursa Gazeteciler Cemiyeti Basın Sarayı’nda açtı.
Şimdi de sergisini Ankara’ya taşıdı.
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil’in de katıldıkları Ankara Garı Sanat Merkezi’ndeki sergi açılışına TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da katıldı. Sohbet sırasında, “Sayın vekilim nereye giderse, nereye yürürse oraya tren götüreceğiz” diyen Karaman’a karşılık Demirel de “Öyleyse ben de 81 ilde yürüyeceğim” cevabı verdi.
Bunun üzerine…
Genel Müdür Karaman’dan, bugünün gündemi olan konuya yönelik önemli bir ipucu geldi:
“Bursa’daki buluşmamızda sizden Bursa-Antalya arası yürüyüş istemiştim ama şimdi yeni bir proje var. Bursa-İzmir arasında yürümenizi istiyorum.”