Yıldırım’da sürpriz: MHP’den istifa eden 2 belediye meclisi üyesi AK Parti’ye geçti, MHP Grubu 5’e indi

Aslında… Gelişmenin başlangıcı, 2011 yılının sonunda oldu. 29 Aralık 2011 günü, Yıldırım Belediye Meclisi MHP Grubu’nun 4 üyesi MHP’den istifa ettiler.
İstifa edenlerden Talip Durmaz ve Ali Şimşek bağımsız üye olarak Meclis çalışmalarına devam ettiler. İlyaz Güler ve Mümin Kayraklı istifalarını geri aldıklarını açıkladılar. Ama partiyle birlikteliklerini sürdüremedikleri gerekçesiyle bir süre sonra yeniden ayrılmaya karar verdiler.
Son olarak da…
MHP’nin Yıldırım Belediye Meclisi üyeleri olan Erhan Erkan ve Erdal Türkoğlu da MHP’den istifa ettiklerini açıkladılar.
Ayrılıklar sonrası, Yıldırım Belediye Meclisi’ndeki 11 kişilik MHP Grubu 6 kişiye indi. Durmaz ve Şimşek’in AK Parti’ye geçmelerinden sonraysa Meclis’te 4 bağımsız üye olarak Erhan Erkan, Erdal Türkoğlu, Mümin Kayraklı, İlyaz Güler kaldılar.
İşte…
Tüm bu istifa sürprizlerine ek bir gelişme daha yaşandı.
Geçen yıl MHP’den istifa edip Yıldırım Belediye Meclisi çalışmalarını bağımsız olarak sürdüren Talip Durmaz ve Ali Şimşek sürpriz bir kararla AK Parti’ye geçtiler.
Bu isimlerden Talip Durmaz’ı tanırız. 2009 yerel seçiminde MHP Yıldırım Belediye Başkan Adayı olan Cüneyt Karlık’ı kıramadığı için belediye meclisi adaylığını kabul etmişti. Siyasetten beklentisinin olmadığını da biliyoruz.
O nedenle…
Kararını, yani AK Parti’ye geçişini önemsedik.