Pop ağırlıklı Bursa Festivali’nin en farklı projesi ve en özel konseri: Özgür Eren’le Anadolu turu

Uluslararası Bursa Festivali bu yıl biraz da gişe amacıyla popüler sanatçı konserlerine yöneldi. Konserlerin dolması amaca ulaşıldığını gösteriyor.
Festivalde…
Türkü-şarkı formatında bir tek konser var. TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı Özgür Eren yarın. yani 27 Haziran Çarşamba akşamı Karagöz Halk Dansları Topluluğu ile birlikte sergileyeceği Ben Anadoluyum gösterisiyle festivale apayrı bir renk katacak.
Müzikseverler Özgür Eren’i ilk TRT ekranlarında Akşam Sefası adlı müzik programında izlediler. Dillerden düşmeyen Osman Ağa türküsüyle çıkış yaptı.
Sonra…
TRT’de Türkülerle Süper Gece, Bayram Şekeri, Turnalar gibi çok izlenen programlarını hem sundu, hem solistliğini yaptı. TRT Müzik’te bu sezon her hafta en çok izlenen program olan Sahne Biz’in sunuculuğu ve assolistliğini üstlendi.
Ayrıca…
TRT’nin Sen Türkülerini Söyle adlı Türk Halk Müziği yarışmasıyla sabah programı Günbegün’de bir sezon sunuculuk yaptı.
Ekranlara çok yakışan, sahnede enerjisiyle coşan ve coşturan bir sanatçı olmasının yanında, arkadaşımız olduğu için bildiğimiz özellikleri var.
Örneğin, türkülere duygu katan yorumuyla birlikte Türk Sanat Müziği, pop ve fantezi müziği yorumlayabilen çok özel bir gırtlağa sahip. Özellikle hareketli türkülerdeki rock-caz soundu ile farklı bir tarzı olan Özgür Eren için “zılgıtların kraliçesi” demek de mümkün.
Bursalıları gerçekten çok keyifli bir festival gecesi bekliyor.