AK Parti’de Yalçın yeni dönemin yeni Yürütme Kurulu’nu belirledi, Kılıç Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı

Her fırsatta tekrarlıyoruz… İktidar partilerindeki her hareket, siyasi partilerin yanında genel kamuoyu tarafından da çok yakından izlenir, değerlendirilir.
Nitekim…
35 gün öncesinden başlayan İl kongresi süreci siyasetle ilgilenen her kesimin ilgi odağı oldu.
Kongreye atanmış İl Başkanı olarak giren Sedat Yalçın, geçen hafta seçilmiş İl Başkanı olarak delegesinden yola devam vizesi aldı.
Bu dönem…
Yalçın’dan daha büyük beklentiler var.
Gerçi…
Atamayla gelirken de yönetim kurulu listesini kendi yazmıştı ama listenin üçte ikisi geçen yıl milletvekili aday adayı olmak için ayrıldı. Öyle olduğu için de Yalçın yedekten gelen üyelerle yola devam etti.
Geçen hafta yapılan kongrede ise 50 kişilik asıl yönetim kurulunun 21’ini değiştirdiği görüldü.
Her ne kadar…
Yalçın’ın iki yıl önce atanan listesi adaylıklar nedeniyle değişmiş olsa da, kongrede 50 kişilik yönetimin 21’inin yenilenmesi önemli bir oran.
Şimdi…
Bu yenilenmenin yönetim içinde oluşacak Yürütme Kurulu’na nasıl yansıyacağı merak ediliyor.
Diğer partilerin Başkanlık Divanı olarak tanımladıkları AK Parti’nin Yürütme Kurulu’nda 11 birim başkanlığı ile İl Sekreteri yer alıyor.
Yani…
12 kişilik bir Yürütme kadrosu söz konusu.
Bu kadroya, her birim başkanlığı için üç başkan yardımcısı ekleniyor. Böylece başkanlar ve yardımcılarıyla Yürütme’nin bütünü 36 kişiye çıkıyor. Rakam, 50 asıl ve 50 yedekten oluşan 100 kişilik yönetimin toplam rakamı içinde geçerli.
Gerçi…
AK Parti İl Başkanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, İl Başkanı Sedat Yalçın’ın yeni Yürütme Kurulu’nu perşembe günü basına ve kamuoyuna tanıtacağı açıklandı ama AK Parti kulisleri hafta sonundan itibaren “Yürütme’ye kimlerin girebileceğini” konuşmaya başladı.
Bu doğrultuda…
Daha önce il Başkanvekili olarak görev yapan Cemalettin Torun ile Teşkilat Başkanı olan İsmail Hakkı Edebali’nin yerlerini koruyacakları öngörülüyor.
Yanı sıra…
Emine Yavuz Gözgeç, Hasan Taş, Tahsin Kara, Saadettin Cangül, Mahmut Demir, Zeki Eker, İbrahim Okur, Ali Yılmaz, Ali Rıza Özmen, İlhami Aydın gibi isimlerin de yeni Yürütme’de yer almaları bekleniyor.
Yalçın perşembe günü Yürütme Kurulu yanında 7 ayrı komisyonu da tanıtacak.


Ahmet Kılıç Genel Başkan Yardımcısı-

AK Parti’nin ertelenen Gençlik Kolları Kurultayı dün Ankara’da yapıldı. Kurultayda seçilen Gençlik Kolları Genel Merkez Yönetimi’ne AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç da girdi.
Kılıç’ın yeni yönetimde, Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinin yanı sıra Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı olarak da görev alması bekleniyor.