16 yılda 50 mağazaya ulaşan Şaypa sık sık çıkarılan “satıldı” dedikodularından yoruldu

Son yıllarda… Sağlam adımlarla müthiş bir büyüme gösterirken marketçilik anlayışını sürekli geliştiren Şaypa’yı dikkatle izliyoruz.
Bu değişim, doğal olarak müşteri profilini de geliştirip daha geniş kitlelere yayıyor.
Rakamlar da bunu ortaya koyuyor.
86 yıllık ticari gelenekten gelen Şaypa, 1995 yılından bu yana Bursa’da marketçilik yapıyor. Bugün 50 mağazaya ulaşan Şaypa şu sıralarda Bursa dışındaki ilk marketini davet alarak gittiği Bozüyük’te açmaya hazırlanıyor.
Bununla birlikte…
50 şubede yaklaşık 2 bin 200 kişi çalışıyor. 2011 yılı sonunda Bursa ticaretine 450 milyon TL’lik büyük bir ticari hareket kazandırıldı.
Nitekim…
Rakamın önemi, Şaypa mağazalarını 1 yılda 25 milyon kişinin ziyaret etmesinden anlaşılıyor.
Bütün bunlar çok güzel. Yatırımcı Şaylı ailesi heyecanla ve çok çalışarak çıtayı her geçen gün yükseltiyor.
Ne var ki…
Sektörel bir çekememezlik durumu da söz konusu. Son yıllarda hakkında en çok dedikodu çıkan market zincirinin Şaypa olması da bunu gösteriyor.
Neredeyse her yılsonunda Şaypa’nın satıldığı dedikoduları yayılıyor.
Peki…
Bu işin aslı ne? Şaypa gizli de olsa satıldı mı, yoksa satılacak mı? Sorunun cevabını Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı verdi:
“Bir çok değişik yöntemle yıpratılmak isteniyoruz. Maalesef kötü niyetli rakiplerimiz hakkımızda aslı olmayan dedikodular yayıyorlar.”
Açık açık söyledi:
“Şaypa satılmadı, satılmayacak. Aksine Bursalılarla bütünleşerek, müşteri memnuniyetine önem vererek daha da büyüyecek. Dostlarımızdan, bu dedikoduları ciddiye almamalarını rica ediyoruz.”
Gördük ki…
Şaypa Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı çok çalışmaktan değil ama hemen her yıl haklarında çıkarılan kötü niyetli dedikodulardan yorgun.