Türkiye Partisi’nde deprem… İl ve 12 ilçe teşkilatı topluca istifa etti, yalnızca Kestel teşkilatı kaldı

Abdüllatif Şener liderliğinde kurulan Türkiye Partisi büyük umutlarla yola çıktı, Yola çıkarken de parti kadrolarında siyasetin yeni isimleri yeni dönem siyaseti adına yer aldılar.
Başlangıçta heyecan büyüktü. Şener’e duydukları güven ve umutla TP’de siyaset yapma kararı alanlar, halktan da karşılık gördüklerine inanıyorlardı.
Ama…
Beklentiler gerçekleşmediği gibi, 12 Haziran seçimleri öncesinde başka partilerle ittifak yaparak güç birliği oluşturma düşüncesinden de bir sonuç alınamadı.
Hele…
Türkiye Partisi seçime girmeme kararı alırken, genel başkan Abdüllatif Şener’in Sivas’tan bağımsız aday olması, TP kadrolarında siyaseti seçenlerin tüm umutlarını yerle bir etti.
Gelinen noktada…
Seçimlere girmeme kararı sonrası TP teşkilatlarında başlayan umutsuzluk dün yapılan toplantıda son noktanın konulmasını getirdi.
Milletvekili aday adayı olmak üzere TP Bursa İl Başkanlığı’ndan istifa eden İlyas Kara’nın başkanlığında yapılan ve İl Başkanı Ahmet Tahtalı ile yönetiminin de katıldıkları toplantıda, Kestel dışındaki teşkilatlar topluca istifa kararı aldılar.
Böylece…
Türkiye Partisi’nin İl Yönetim Kurulu ile birlikte, teşkilatlı olduğu 13 ilçeden 12’sinin yönetimleri istifa ettiler.
Büyük bir umut ve heyecanla başlayan yeni siyaset anlayışı da Bursa’da bu kararla birlikte sona ermiş oldu.