BTSO Meclisi’nde şok… Hüseyin Özdilek ve Fahri Esgin devamsızlık gerekçesiyle meclis üyeliğinden düşürüldü

Hüseyin Özdilek, adı bırakın Bursa’yı, Türkiye sınırlarının dışına taşmış, dünyaya havlu satmış bir sanayicimiz, işadamımız.
Fahri Esgin ise Bursa’da çok köklü bir aile geçmişine sahip, Mudanya’daki Montania Otel’in sahibi ve turizm profesyonellerinin oluşturduğu Skal Bursa’nın da başkanı.
Bu iki tanınmış isim çeşitli kuruluşlardaki etkinliklerinin yanı sıra, aynı zamanda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak da görev yapıyorlar.
Daha doğrusu…
9 Ağustos tarihine kadar BTSO Meclis Üyesi olarak kentin ekonomik yönetimine katkı koyuyorlardı.
Bu tarihte…
Yani 9 Ağustos tarihinde Özdilek ve Esgin’i, BTSO Genel Sekreterliği’nden birer yazı ulaştı.
Yazıda…
BTSO Meclis çalışmalarını düzenleyen Muamelat Yönetmeliği’nin 25. Maddesi gereğince, “son 6 ayda yapılan Meclis toplantılarının yarıdan bir fazlasına mazeretli veya mazeretsiz katılmadıkları” gerekçesiyle BTSO Meclis Üyelikleri’nin düştüğü bildirildi.
Gerçi…
Aynı gerekçeyle daha önce Belgin Bakar’ın meclis üyeliği düşmüş, yerine de İsrafil Aydın gelmişti ama bu defa meclis üyelikleri düşenlerin çok tanınmış kişiler olmaları doğal olarak yankısının da büyük olmasına yol açtı.
Özdilek son dönemde katıldığı meclis toplantılarında BTSO yönetimi karşıtı konuşmalarıyla dikkati çekiyordu.
Dün…
Gelişmeyi öğrenince BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker’i arayıp konuştuk. “Bunun meclisle bir ilgisi yok, idare mevzuatı uyguluyor” dedi.
Parseker ayrıca, kendisine verilen bilgiler doğrultusunda Genel Sekreterlik tarafından Hüseyin Özdilek ve Fahri Esgin’e meclis çalışmalarına devamsızlıklarıyla ilgili uyarı yazıları gittiğini söyledi.
Bu durumda…
BTSO’da 51. Komite’den Meclis’e gelen Fahri Esgin’in yerine birinci yedek olarak seçilen Nedim Aktar davet edildi.
18. Komite’de birinci yedek olarak Yakup Altınöz gözüküyor. Ancak Altınjz şu anda 43. Komite’den Meclis Üyesi olarak görev yapıyor. O nedenle, Hüseyin Özdilek’in yerine 18. Komite’den ikinci yedek üye olarak Mehmet Fatih Ölçer davet edildi.