CHP Adayı İlhan Demiröz’ün tespiti: Tarlalar ipotekte, ekmeyen zarar da etmiyor

İlhan Demiröz 4 dönem olarak 8 yıl sürdürdüğü Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı görevinde bu kente ve tarımına önemli hizmetler verdi.
Hatta…
Çevre Yolu’nu Ankara Yolu’na bağlayacak Kazıklı Yolu’nun dünyanın en güzel armudunun yetiştiği en verimli toprakları yok etmemesi için birlikte mücadele verdik.
Demiröz, 2009 yerel seçiminde CHP’den İl Genel Meclisi’ne seçildi ve CHP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı.
Şimdi de CHP 3. Sıra Adayı olarak 12 Haziran genel seçimi için çalışıyor.
Kökeni Artvin olduğu için daha çok Yıldırım’da kent içi çalışma yapıyor. Onun dışında tarım bölgelerinde hem tespit yapıyor, hem de CHP’nin tarım politikalarını anlatıyor.
Ziyaretimize de…
Dostluğuna her zaman önem verdiğimiz, Artvin camiasının etkili isimlerinden Dr. Nazım Serhatlı ile birlikte geldi. İlk tespitini de şu şekilde açıkladı:
“İktidar partisinin sözcüleri parlak tablolar çiziyor ama çiftçi kan ağlıyor. Bursa’da böylesine bir yangın varsa, demek ki Anadolu çiftçisi ölmüş.”
Ova köylerinde sulama birliklerinin elektrik borçları, gübre ve mazotun büyük dert olduğu gözlemini paylaşırken şuna dikkat çekti:
“Çiftçi borçlandırılmış, tarlalar ipotek edilmiş. Şimdi istikrarla tehdit edilen çiftçide faizlerin yükselmesi korkusu var.”
Şu gözlemi de çarpıcı:
“Ekim yapılmadığı için tarlalar boş. İşin ilginç yanı, ekmeyince zarar da etmiyorlar. O nedenle sebze üretiminde büyük düşüş var.”