CHP’nin 1 numarası Kaleli’den AK Parti’nin 1 numarası Arınç’a gönderme: Kimse bize çılgın projemizi sormadı

Seçim çalışmalarının artık sonuna geliyoruz. Sandığa 3 gün kala CHP Bursa İl Başkanı Erhan Sevimli adaylarını dün sabah Bursa basını ile buluşturdu.
Bir anlamda…
Sıcak bir ortamda geçen keyifli toplantıda, CHP’nin seçim çalışmaları sırasındaki saha gözlemleri gazetecilerle paylaşıldı.
Bunu da…
Adaylar adına söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1. Sıra Adayı Sena Kaleli yaptı.
Son iki aydır seçim çalışması sırasında Bursa’da ayak basmadık yer, çalmadık kapı bırakmadıklarını vurgulayan Kaleli; köylerde perişan olmuş çiftçiler, sokaklarda siftah yapamamış esnaf, perdelerin arkasından el sallayıp “bu sefer oyum size” diyen ev kadınları, kahvehanelerde işsiz gençler, parklarda oturan emekliler gördüklerini anlatıp şöyle özetledi:
“9 yıl boyunca daha da yoksullaştırılan, günlük kazandığı paralarla ailesini geçindirmeye çalışan, insanca yaşama şartlarından uzak kalan insanları gördük.”
Şöyle devam etti:
“Ama kimse bize ‘Çılgın projeniz nedir?’ diye sormadı. Kimse bize ‘Neden sadece eleştiriyorsunuz, proje üretmiyorsunuz?’ demedi. Kimse bize ‘2023 vizyonunuzdan neden bahsetmiyorsunuz?’ demedi.”
Şunu da ekledi:
“Herkes her şeyin farkında. Kendine dokunan projeleri merak edip dinliyorlar. Herkes 9 yıllık kandırmacanın son bulmasını istiyor.”
Sonra da…
Sözü Bülent Arınç’ın 100 Bursa projesine getirdi:
“Bu saatten sonra ne açıklarsa açıklasınlar kimse bizim gözümüzü boyayamaz. Bursa’yı bilmeyen ‘misafir adayla’ bu kadar oluyor demek ki.”
Böylece…
Kaleli dün Arınç’a gönderme yaparken, 2007 seçimlerinde Faruk Çelik’in CHP Adayı Onur Öymen için “monşer” demesinin rövanşını almış oldu.