Bursaspor için kenetlenme zamanı… Çünkü başka Bursaspor yok

Bursaspor geçmişte de sıkıntılı süreçler yaşadı. Ama bu kez çok farklı bir durumla karşı karşıya.
Çünkü…
Başkanı, başkan yardımcısı, eski bir yöneticisi ve genel müdürü tutuklu. Onlarla ilgili kararı elbette yargı verecek. Yanlış yapılan iş varsa, o yanlışı yapan cezasını çeker, adalet de yerini bulur.
Ama…
Ne yazık ki bu olayda Bursaspor Kulübü ağır yara aldı, imajı bozuldu. Bursaspor’la birlikte küme düşüp Bursaspor’la birlikte şampiyon olduğu için Bursa’nın da imajı bozuldu.
Üstelik…
Daha yakın bir süre önce, hiç de hak etmediği sporda şiddet görüntüleriyle ülke gündemine gelmiş bir kente ikinci darbe oldu.
Üstelik…
Bu sütunlarda dün de vurguladığımız gibi, adli soruşturmanın getirdiği yönetim krizi, kurumsal anlamda Bursaspor’un yarını ile ilgili sıkıntılar oluşabileceğini gösteriyor.
Örneğin…
Zaten sezona 4 maçını dış sahada ve seyircisiz oynama gibi çok ağır bir ceza ile başlamak durumunda olan Bursaspor, yönetimindeki bu kriz nedeniyle transfer yapamama durumuyla karşı karşıya.
Aynı şekilde…
İş dünyasının polis sorgusu nedeniyle duyduğu tedirginlikten dolayı kombine bilet satamama riski de sürüyor.
Böylesine bir tabloda, yani transfer yapamamış ve gelir getirecek adımları atamamış bir Bursaspor’un sorunlu başlayacağı ligde neler yaşayabileceğini insan düşünmek bile istemiyor.
Açıkçası…
Ligden düşmeye kadar gidebilecek çok tehlikeli bir yol açılmış durumda.
O bakımdan…
Bugün için Bursa’ya düşen bir görev var: Bursaspor’a sahip çıkmak.
Hem de…
Bugüne kadar hiç görülmemiş ve bundan sonrası için örnek olacak bir kent bütünleşmesi sağlanarak Bursaspor’a sahip çıkmak ve Bursaspor’un çevresinde kenetlenmek gerekiyor.
Bursaspor gerçekten çok kritik bir süreçten geçiyor ve çok zor durumda. Böyle bir süreçte destek olmak, sahip çıkmak, yanında yer almak da hepimizin görevi.
Başka Bursaspor yok.