MHP Ankara’dan haber bekliyor: Bahçeli gelecek mi?

Seçime artık 25 gün var. Siyasi parti liderlerinin, özellikle meydanlarda iddialı partilerin Bursa programları belli oldu.
Örneğin…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu pazar günü Kent Meydanı’ndaki AK Parti mitinginde Bursalılar’la buluşacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise haftaya pazar günü, eğer yeri değişmezse Gökdere Meydanı’ndaki mitingde konuşacak.
Ayrıca…
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek 28 Mayıs Cumartesi günü Kent Meydanı’ndaki mitinge katılmak üzere Bursa’ya geliyor.
İşte…
Bu program içinde belli olmayan tek miting MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ninki.
Çünkü…
Bahçeli’nin Bursa programı henüz belli değil. İşin ilginç yanı, Bahçeli’nin bu kampanya sürecinde Bursa’ya gelip gelmeyeceği ve miting yapıp yapmayacağı da belli değil.
Bu durumu…
MHP’ye sorduğumuzda şu cevabı alıyoruz:
“Seçim kampanyasının başlangıcında miting programları yapılırken biz Bursa teşkilatı olarak Genel Merkez’den seçime en yakın tarihte miting için istekte bulunmuştuk. O nedenle Sayın Bahçeli’nin Bursa programı sona kalmış olabilir.”
Bu arada…
Gerçi Ankara’dan gelen net bir bilgi yok ama Bahçeli’nin mayıs sonunda Bursa mitingi yapabileceği de konuşuluyor.
Bunun da iki tarihi var:
Kılıçdaroğlu’nun ertesi günü, yani 30 Mayıs Pazartesi günü Bursa de olabilir, Kılıçdaroğlu’ndan bir gün önce 28 Mayıs Cumartesi günü de gelebilir.
Cumartesi günü için karar verilirse, ortaya bu kez de meydan krizi çıkabilir.
Çünkü…
MHP mitingini Kent Meydanı’nda yapmak istiyor. Fakat bu meydan şu anda DP Genel Başkanı Zeybek’e rezerve edilmiş durumda.