Liderlere hafta sonu dolu dolu meydan programı

Seçime 15 gün kala Bursa siyasi tempo açısından yoğun bir üç gün geçirecek. Daha doğrusu, üç gün içinde dört lider Bursa’da meydana çıkacak.
Geçen hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi rekorunu kırdığı Kent Meydanı’na bugün DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek çıkacak.
Bir anlamda…
Zeybek bugün saat 17.30’da, DP’nin yıllarca kalesi olarak bilinen Bursa’da bayrak sallayacak. Mitingde Zeybek’ten önce BTP lideri ve Bursa 1. Sıra Adayı Haydar Baş konuşacak.
Yine…
Kent Meydanı’nda pazar günü saat 15.00’te Hepar Genel Başkanı Osman Pamukoğlu’nun mitingi var.
Ancak…
Hepar Bursa İl Teşkilatı miting için astıkları afiş ve pankartların izinli olmasına karşın belediye zabıtası tarafından toplatıldığını ileri sürerek tepki gösterdi.
Pazar günü ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saat 16.00’da Gökdere Meydanı’nda mitingi var.
İstanbul’daki programının ardından Bursa’ya gelecek olan Kılıçdaroğlu miting sonrası Nilüfer Belediyesi’nin İhsaniye’deki yeni hizmet binasının temelini atacak, Fethiye’de ise meydan açılışı yapacak.
Akşam da…
Saat 20.00’de Yenişehir Havaalanı’ndan tarifeli uçakla Ankara’ya dönecek.
Pazartesi günü ise Kent Meydanı bu kez MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ağırlayacak.
Üstelik…
Öğleden önce Çanakkale, öğleden sonra Balıkesir mitinglerini yapacak olan Bahçeli saat 17.30’daki Kent Meydanı mitinginin ardından Eskişehir’de de miting yapacak.
Yani…
Pazartesi günü Bahçeli tam 4 miting yapıp rekor kıracak.
Aynı gün dört miting programını konuştuğumuz bir MHP yöneticisi şu yorumu yaptı:
“Böylesine yoğun program Devlet Bey’in çok hırslandığını gösteriyor.”
Bu arada…
Aynı MHP yöneticisi, son günlerde başka partilerden, özellikle de Kılıçdaroğlu’nun son söylemlerinden rahatsız olan CHP’den değişik grupların kendilerini ziyaret ettiklerini söyledi.