CHP’de gençlik operasyonu… Ersan Dal yönetimini oluşturamadan görevden alındı, Buket Gülçin Özel yeni İl Gençlik Kolu Başkanı

12 Ocak’ta, dönemin CHP İl Gençlik Kolları Başkanı olan Sezgin Tıkıl, o günlerde sıkıntı yaşayan dönemin İl Başkanı Gürhan Akdoğan’a destek açıklaması yapınca, Genel Merkez tarafından “yaşının gençlik kolları sınırını geçtiği” anımsandı.
İşte o tarihten beri CHP’nin Bursa’da gençlik kolları yok.
Bir ara…
Akdoğan bu görev için Ersan Dal’ı önerdi. Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç’ın kafasında Buket Gülçin Özel vardı. Ana kademede Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli ise bir başka isim üzerinde duruyordu. O nedenle atama olmadı.
Son olarak…
15 gün önce bu sayfalarda Akdoğan’ın istediği Dal’ın atandığını duyurduk. Bu atama, o günlerde CHP İl Başkanı olan Gürhan Akdoğan’ın istediğini yaptırdığı anlamına geliyordu.
Fakat…
Ataması uzun süre sonra olsa da yapılan Ersan Dal daha yönetimini oluşturamadan bu kez sürpriz bir şekilde Akdoğan görevden alındı.
Doğal olarak…
Bu gelişme CHP Bursa örgütünde olduğu gibi, gençlik kollarının bekleyen yapılanmasında da önemli değişiklikleri beraberinde getirdi.
Nitekim…
Ankara’dan gelen haberlere göre  CHP Gençlik Kolları MYK’sı daha yönetimini oluşturma çalışmalarını sürdürmekte olan Ersan Dal’ı görevden aldı ve Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli’nin de desteğiyle daha önce İnanç’n atamasında ısrar ettiği Buket Gülçin Özel’ atadı.
Atama yazısının da bugün Bursa’ya ulaşması bekleniyor.