CHP bu soruya cevap arıyor: İl Başkanı’nı şikayet eden Besob’da toplantı yapılıp CHP’ye yönetici arandı mı?

Söylentiye göre… Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak geçtiğimiz hafta CHP’li esnaf odası başkanlarından bazıları ile toplantı yapmış ve “CHP Genel Merkezi bizden yeni yönetim için 2 isim istedi. 3-4 arkadaş önerelim” demiş.
Yine…
Besob’daki toplantıda Elektronikçiler Odası Başkanı Talat Demircan, Pazarcılar Odası Başkan Yardımcısı Naci Sınak, Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı İbrahim Keskin, Mudanya Esnaf Odası Başkanı Emir Ali Usta olduğu da konuşuluyor. Telefonla da Yenişehir Terziler Odası Başkanı Fahrettin Bilgit aranmış.
Bu söylentiyi Besob Başkanı Arif Tak’a sorduk. Şu cevabı verdi:
“Toplantı değil… Ama arkadaşlarımızla zaman zaman görüş alışverişi yapıyoruz. Besob olarak her partiye eşit mesafedeyiz. Partilerin iç işlerine müdahalemiz olmaz.”
Şunu da söyledi:
“Bizden siyasi partilerin bir talebi olursa, oturur öneririz. Ama CHP için şu ana kadar bir öneri gelmedi. Biz de, eğer öneri gelirse ne yapabilirizi arkadaşlarımızla konuşuyoruz.”
Şu bilgiyi verdi:
“CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan esnafa hiç iyi bakmadı. Bunu Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli ile hep konuşuyoruz. Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’a da şikayet ettim.”
Açık yüreklilikle şunu da ekledi:
“Yeni bir il başkanı gelirse, tebriğe ilk giden ben olacağım.”