Genel seçime hazırlanılıyor ama MHP Bursa’yı konuşacak, Bursa merkezli siyaset yapacak

Milliyetçi Hareket Partisi’nin çiçeği burnunda İl Başkanı Tevfik Topçu açık açık söyledi:
“Genel seçim olmasına karşın, söylemlerimiz Bursa’nın yararına ve Bursa ile ilgili olacak. Bursa merkezli siyaset yapacağız.”
Şunları söyleyecekler:
“Bursa’nın merkezi bütçeden aldığı payı, diğer kentlerle karşılaştırmasını, neden geri kaldığını sorgulayacağız. Stadyum konusunda mutabakat sağlanmadı. Büyük borçlanmalar olacağı görülüyor. Eski stat ne olacak? Atatürk adı ne olacak? Hepsini soracağız.”
Problem olarak öngördüğü bir nokta da var:
“Yeni stat yarım kalınca bütçesinin yetmediği söylenecek. O zaman eski stat yerinin ranta dönüşeceği kaygısını taşıyoruz.”
Aslında…
Yerel projeler konusunda MHP hazırlıklı. 2008 yılında açıkladıkları Yeşil Metropol-2023 kitabında çok sayıda Bursa projesi var.
MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu dün o kitaptan bir sayfa açtı ve kıvançla gösterdi:
“Bakın, ikinci üniversite için en uygun yerin Kestel olduğunu söylemişiz. Uydudan da fotoğrafını koymuşuz. Şimdi o yer üzerinde duruluyor.”
Bu arada…
MHP’nin 5 Bursa İl Başkanı olarak İsmet Büyükataman, Fevzi Zırhlıoğlu, Necati Özensoy, Arif Demirören ve Tevfik Topçu hafta sonu Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. Yarın, yani 28 Ocak’taki MHP Seçim Beyannamesi açıklamasına ise İl Yönetim Kurulu ve İl Kadın Kolları da katılacak.