DP’de kongre sonrası ilk hasar… Yıldırım İlçe Yönetim Kurulu toplu istifa kararı aldı

Konunun ilginç bir gelişimi oldu… Yaşananların başlangıcı ise, kongrenin yapılacağı geceye, yani cumartesiyi pazara bağlayan geceye uzanıyor.
O gece…
Bir yandan Anavatan kökenlilerle liste pazarlıklarını sürdürmekte olan DP Bursa İl Başkanı Abdullah Biçen telefonla DP Yıldırım İlçe Başkanı Hamza Hamzaoğlu’nu arıyor ve “Sen delegelerine sahip çıkamıyorsun galiba” deyip sitem ediyor.
Bu arada…
Biçen
ile Hamzaoğlu arasında özellikle kurultay delegeliği noktasında küçük bir tartışma yaşanıyor. “Delege olarak yalnızca seni yazdım” diyen Biçen’den Yıldırım adına bir delegelik daha isteyen Hamzaoğlu o gece “O bir delegeliği de alırsan öp de başına koy” cevabını alıyor.
Sabah ise…
Biçen’
in kongreye sunacağı listesi ortaya çıktığında Yıldırım İlçe Başkanı Hamza Hamzaoğlu ve yönetimindeki arkadaşlarıyla birlikte hareket ettikleri partinin büyükleri tam anlamıyla şok oluyorlar.
Çünkü…
Yıldırım’
da Anavatan Partisi ilçe başkanlığını yapan Kani Kudu ile DP’de ilçe başkanlığı yapan Gürhan Acar il yönetimi, DP eski ilçe başkanlarından Ali Yekta Er de kurultay delegeleri listesinde yer alıyorlar.
Buna karşın…
DP Yıldırım İlçe Başkanı Hamza Hamzaoğlu’
nun adının listede hiç yer almadığı görülüyor.
Öyle ki…
En büyük ikinci ilçenin başkanı kurultay delegeleri listesinde yer bulamazken, aynı zamanda kurultay delegesi yapılmayan tek ilçe başkanı oluyor.
Bunun üzerine…
İl kongresindeki Yıldırım delegasyonu da topluca Üstün Tunalıgil’i destekleme kararı alıyorlar.
Bu da, Biçen’le Yıldırım İlçe arasında kopan ipleri bir daha onarılmaz hale getiriyor.
Nitekim…
DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’
un da katıldığı kongreyi Abdullah Biçen’in zorlanarak da olsa kazanmasından sonra dün akşam toplanan DP Yıldırım İlçe Yönetim Kurulu kendi aralarında bir toplantı yaptılar.
O toplantıda…
Yeni seçilen İl Başkanı ve Yıldırım İlçe arasında kongre ortamında güvensizlik oluştuğu gerekçesiyle topluca istifa kararı aldılar.
Dahası…
Yönetim kurulu üyeleri istifalarını dün akşam yazıp imzaladıktan sonra Yıldırım İlçe Başkanı Hamza Hamzaoğlu’na teslim ettiler. Onun da topluca istifa ettiklerini bugün açıklaması bekleniyor.