CHP’de Gençlik Kolları’ndan sonra Kadın Kolları da sahaya çıktı, seçim hazırlıkları başladı

12 Eylül’de yapılan anayasa değişikliği referandumunun propaganda çalışmalarında Cumhuriyet Halk Partisi’nde en çok fark edilen İl Gençlik Kolları’nın çalışması olmuştu.
Bu çalışmayla…
CHP’li gençler yer yer ana kademeleri bile geride bırakan tempolarıyla referanduma damga vurmuşlardı.
Şimdi…
Önümüzde genel seçim süreci var. Referandum sonrası yapılan kamuoyu araştırmalarında, Bursa’daki oy yüzdesini hissedilir şekilde arttırdığı görülen CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, genel seçim hazırlıklarına başlarken İl Gençlik Kolları’nın ardından İl Kadın Kolları’nı da öne çıkarmaya başladı.
Gerçi…
CHP İl Kadın Kolları referandum sürecine de aktif şekilde katılmışlardı ama, programlarda öne çıkmamışlardı. Akdoğan’ın planlaması gereği şimdi genel seçim kampanyasında CHP’li kadınları daha ön planda izleyeceğiz.
Nitekim…
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Şekerciler ve yönetimi, aylık olağan toplantılarını bu hafta Mudanya İlçe Kadın Kolu Başkanı Hürriyet Aslıkara ve yönetiminin ev sahipliğinde Mudanya’da yaptılar.
Toplantıda…
Haziran 2011 genel seçimi için yapılacak hazırlıklar gözden geçirilirken, bir anlamda CHP’li kadınlar da seçim startı vermiş oldular. CHP Kadın Kolları ayrıca Mudanya Mütarekesi’nin yıldönümü haftası olması nedeniyle İsmet İnönü’yü de andılar.