Dağda Bozbey’e sevgi seli… Kıranışıklar hem şenliğine kavuştu, hem Nilüfer Belediyesi’ni kazandı

Uludağ’ın arkasında apayrı bir dünya var. Yöre, ya da sevgili Reşat Karış’ın ısrarla tekrarladığı tanımla dağ bölgesi kalkınmada geri kalmış bir yöre. İnsanı da yoksul. Ama bu insanlar sevgi dolu.
Sevgilerini de…
Kendilerine el uzatan herkese sonuna kadar kalplerini açıyorlar.
Tıpkı…
Pazar günü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e sevgilerini gösterdikleri gibi.
Asırlık geleneğin ardından 65 yıl önce ara verilen Keles ilçesinin Kıranışıklar Köyü’ndeki Şahinbaba Şenliği işte bu nedenle Bozbey’e görülmemiş sevgi seline dönüştü.
Çünkü…
65 yıl ara verilen köyün şenliği her yıl tekrarlanmak üzere Nilüfer Belediyesi sponsorluğunda pazar günü yeniden başladı.
Nilüfer Belediyesi yalnızca sponsor olmakla kalmadı, Kıranışıklar’a bir de çocuk parkı yaptırdı. Onun açılışıyla birlikte, Orhaneli Belediyesi’nin yaptırdığı bayrak direği de pazar günü şenlikte açıldı.
Yıllardır oylarının tamamına yakınını CHP’ye vermesiyle bilinen Keles’in Kıranışıklar Köyün’ndeki Şahinbaba Şenlikleri için konukların karşılanması sırasında olsun, şenlik yemeği sırasında olsun Edip Akbayram, İlkay Akkaya şarkıları ve türküleri çalındı.
Bir anlamda…
CHP kolay kolay yaşayamadığı bir duygu selini pazar günü Kıranışıklar’da yaşadı.
Nitekim…
Bozbey de yaptığı konuşmada, şenliğe adını veren Şahinbaba Türbesi resterasyonunu da üstlendiklerini açıkladı. Kıranışıklar’ı Nilüfer’in kardeşi ilan eden Bozbey, yeni açtıkları çocuk parkının modernizasyonu için de söz verdi.
Konuklarını alkışlarla ve sevgi gösterileriyle karşılayıp aynı şekilde de uğurlayan Kıranışıklar köylüleri tören sırasında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile, bu organizasyona çok önemli katkıları olan Genç Nilüferliler adına grubun lideri ve koordinatörü Barış Yıldırım’a plaket verdiler.
Bu arada…
Kıranışıklar’daki Şahinbaba Şenliği için CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan da köye kendi arabasıyla geldi. Ancak Bozbey’in geç gelmesi nedeniyle başka bir programı olduğu için ayrıldı.
Nilüfer Belediyesi konvoyunda ise Kıranışıklar dönüşü büyük bir mutluluk vardı. Konuklar ayrıca, Kıranışıklar Köyü’nün aydın yapısından çok etkilendiler.