8 ilçede yeni yönetimler oluşturan CHP İl Gençlik Kolları çok hızlı başladı

Karşıdan bakıldığında görülen şu: Cumhuriyet Halk Partisi, yeniden kurulduğu 1992 yılından beri en kapsamlı değişim ve yenilenmeyi yaşıyor.
Üstelik…
Bu değişim ve yenilenme genel başkan değişikliğiyle başladı ve aşağıya doğru örgüt yapısındaki anlayışı değiştiren şekilde sürüyor.
Değişim sürecini yaşayan parti organları arasında gençlik kolları biraz daha öne çıkıyor.
Çünkü…
CHP’de bugüne kadar görülmemiş bir şekilde gençlik kolları faaliyetleri önemseniyor ve gençlerin önünü açacak tüm destekler açık açık veriliyor.
Bu noktada da…
Bursa’daki gençlerin en büyük şansının, CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan olduğu görülüyor.
Toplam kalite uygulamalarını iyi bilen Akdoğan, bunu siyasete uygularken gençlerin çalışmalarını çok önemsediği için sürekli önlerini açıyor.
Doğrusu…
CHP’li gençler de bunu iyi değerlendiriyorlar ve her biri âdeta ana kademe gibi planlı, programlı ve etkinliğe dayalı çalışmalar yapıyorlar.
Sürece gelince…
CHP Gençlik Kolları’ndaki yeni yapılanma, Osmangazi İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı’na Sedat Akar’ı getirilmesi ve Akar’ın da ekibini hemen oluşturup sahaya çıkmasıyla başladı.
Ardından…
Devrim Taylan Ercan’ın CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı olmasıyla boşalan CHP Bursa İl Gençlik Kolları başkanlığına, İl Başkanı Akdoğan tarafından Sezgin Tıkıl getirildi.
Kestel İlçe Gençlik Kolları’ndan yetişen Tıkıl, kendisinden önce görev yapan ve şimdi Ankara’da görev üstlenen Ercan’ın da desteğiyle çalışmalarına başladı.
Yönetimini kısa sürede oluşturduktan sonra da ilçe örgütlenmelerine yöneldi.
Üstelik…
Önceliğini ilçelerdeki gençlik kollarını oluşturmaya verirken, diğer yandan da yaklaşan referandum nedeniyle siyaset çalışmalarına yoğunlaştı.
En yeni atama çarşamba günü Yıldırım’a yapılırken, CHP 8 ilçede gençlik kolu yapılanmasını tamamlamış oldu.
Çalışmaya başlayan 8 ilçe gençlik kolundan Nilüfer ve Karacabey’de başkanların genç kız olduğunu da özellikle vurgulamak gerekiyor.
Listeye göre…
Osmangazi’de Sedat Akar, Yıldırım’da Alişan Kılıç, Nilüfer’de Özlem Aydın, Kestel’de Selçuk Vurgun, Gürsu’da Ömer Zorba, Karacabey’de Gülden Dursun, Mustafakemalpaşa’da Caner Palabıyık, Mudanya’da Ali Altay yönetimlerini oluşturup kendi alanlarında çalışmalarına başladılar.
Diğer ilçelerdeki gençlik kolu yapılanmalarını tamamlamak üzere çalışmalarını sürdüren CHP Bursa İl Gençlik Kolu Başkanı Sezgin Tıkıl ve yönetiminden bir grup genç ziyaretimize geldiler.
Açıkça söylemek gerekirse…
Siyaseti seven, bir şeyler yapmak ve ülkeye katkı koymak isteyen, gözleri pırıl pırıl parlayan gençleri gördükçe biz de siyasetin geleceği adına umutlanıyoruz.
Dahası…
Bu gençlerin ana kademelerde görev almaya başlamalarıyla birlikte siyasetin klasik anlayış ve uygulamalarından kurtulup ülke ve toplum için daha yararlı olacağına her geçen gün daha fazla inanıyoruz.
Sohbetimiz sırasında…
Pazar günü Orhangazi ve Mudanya ile başladıkları ilçe ziyareti programlarını çok hızlı şekilde sürdürdüklerini öğrendik.
Örneğin…
Dün Nilüfer’i ziyaret ettiler. Programlarında bugün Osmangazi ve Yıldırım var. Cumartesi günü İznik ve Yenişehir’e gidecekler.
Ziyaretlerde…
İlçelerdeki gençlik kolları arasında koordinasyonu sağlayıp neler yapacakları konusunda bilgilendiren Tıkıl, pazar gününün programını söylerken heyecanını da ortaya koydu:
“Pazar günü 4 dağ ilçemiz olan Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık’a gideceğiz. Bu ziyaretler için İl Başkanımız Gürhan Akdoğan’ı da davet ettik. O da seve seve katılacağını söyledi. Açıkça söylemek gerekirse İl Başkanımızla birlikte 4 dağ ilçesine gidecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor.”
Anlaşılan o ki…
Pazar günü İl Gençlik Kolları ile birlikte dağ ilçelerine gidecek olan CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan hem gençlerin çalışmalarına katkıda bulunup desteğini açıkça ortaya koyacak, hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret programında yer almadıkları için kırılan dağ ilçelerinin gönlünü almaya çalışacak.
Bu arada…
CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevine yükselen Devrim Taylan Ercan da ağır bir örgütlenme yükünün altına girdi.
Çünkü…
81 ilden 52’sinde örgütlü bulunan CHP Gençlik Kolları’nda Güneydoğu illerindeki örgütlenme sorumluluğu Ercan’a verildi.
Bugüne kadar CHP’nin ana kademe yapılanması bile bulunmayan illere şu sıralar ziyaretlerde bulunan Ercan’ın çok ciddi adımlar attığının haberleri geliyor.