Nilüfer’e başkan arayan AK Parti, 3 kişiyi Ankara’ya çağırdı, bir isim yedekte, il yönetimi pazartesiye kaldı

Merkezdeki ilçelerin yapılandırılmasında Osmangazi’ye Refik Özen’i, Yıldırım’a da Necmi Akosman’ı atayıp sorunu çok kolay bir şekilde çözen AK Parti Genel Merkezi, bugünkü görüşmelerden ikna olamayınca yarın için Ankara’ya 3 kişiyi çağırdı.
Çağırılanlardan biri, adı üzerinde bugün de uzun uzun durulan, ama “Makine Mühendisleri Odası Başkanlığı’ndan geliyor, siyaseti pek iyi bilmiyor” denilen İsmail Hakkı Kavurmacı oldu.
Yanı sıra…
Avukat İsmail Yaldız ile, Alpaslan Yıldız da yarın Ankara’ya davet edildiler. Bugünkü görüşmelerden bir sonuç alamayan AK Parti Genel Merkez’i yarınki görüşmelerde bir karara varmayı hedefliyor.
Bu arada…
3 kişiyi Ankara’ya çağırmış olmakla birlikte, AK Parti Genel Merkezi’nin aklının İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Necati Şahin’de kaldığı konuşuluyor.
Hatta…
Şahin’e aracılarla Nilüfer İlçe Başkanlığı teklifinin yapıldığı, ama kabul etmediği de konuşulanlar arasında. Yarınki görüşmeler öncesinde, Şahin’e tekliflerin bu gece boyunca sürmesi de bekleniyor.
Ancak…
Nilüfer’i atama yapılamaması, Sedat Yalçın’ın taslak olarak hazırladığı il yönetim kurulu listesinin görüşülmesini de engelliyor.
Çünkü…
İlçe başkanlığı için görüşülen kimi isimlerin il yönetim kuruluna alınmaları söz konusu. O nedenle, Nilüfer İlçe Başkanı belli olmadan, AK Parti Bursa İl Yönetim Kurulu listesi de kesinleşmeyecek.
Kulislerde…
Listenin görüşülüp onaylanmasının pazartesi gününü bulabileceği bilgisi de dolaşıyor.
Görüşmeleri ve arayışları sürdüren AK Parti Genel Merkezi’nin il yönetim kurulu listesinin oluşması sırasında izleyeceği yöntem de belli oldu.
Gelen bilgilere göre…
Genel Merkez, liste taslağındaki isimleri Bursa Milletvekilleri’ne de soracak. Milletvekillerinin karşı çıktığı isimler ise listeye alınmayacak.
Ayrıca…
Bir yöntem de merkezdeki 3 ilçenin yönetim kurullarıyla ilgili olarak açıklandı ve Teşkilat Başkanlığı tarafından ilçe başkanlarına da bildirildi..
Buna göre…
Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen, Yıldırım İlçe Başkanı Necmi Akosman ve atanacak Nilüfer İlçe Başkanı yönetim kurulu listelerini bir hafta içinde hazırlayacaklar.
İlçe başkanları, listelerini İl Başkanı Sedat Yalçın’a verecekler. Yalçın bu listeleri onaylarsa, kesinleşmek üzere Genel Merkez’e gönderecek.
Ankara’da bunlar olurken, Bursa’da da Osmangazi ve Yıldırım’a yapılan atamalara Murat Demir-Hasan Gürses-Kamuran Çatalkaya ekibinin tepki gösterdiği ve “Biz mücadele ettik ama ilçeleri başkaları fethetti” dedikleri kulaktan kulağa yayılıyor.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]