En ilginç miting Çeltikçi’de… Çiftçiler Kılıçdaroğlunu dinlemek için meydana traktörlerle gelecekler

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan ile Bursa Milletvekili ve MYK Üyesi Abdullah Özer kafa kafaya verip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için çok yoğun bir program hazırladılar.
Programın belli olduğu günden beri söylüyoruz… Cuma akşamından pazar gününün akşam saatlerine kadar 13 ilçeyi ve 5 belediyeyi ziyaret edip 3 açılış yapacak olan Kılıçdaroğlu, âdeta rekorlar kitabına girecek türden birbirine bağlı ve kesintisiz bir programa katılacak.
Doğrusu istenirse…
Akdoğan’ın dakika hesaplarıyla uç uca yaptığı programı uygulamak çok kolay değil. O bakımdan, konvoyu yönlendireceklerin, belirlenen sürelerde hareketi sağlama anlamında işlerinin çok zor olduğunu söylemek gerekiyor.
Bütün bu program içinde Kılıçdaroğlu’nun Bursa ile buluşması özelliğini taşıyacak en büyük etkinlik, hiç kuşku yok ki cumartesi günü saat 19.00’da planlanan Şehreküstü Mitingi.
Siyasi tansiyonun henüz yükselmediği, üstelik yaz mevsiminin en sıcak gününde ve tatillerin yoğunlaştığı bir dönemde Şehreküstü’de miting riskini göze alan CHP bir anlamda referandum öncesinde kendini tartma fırsatı bulacak.
İlçeler ve beldelerde ise konuşma süreleri kısa tutulan nokta mitingler yapılacak.
Ama…
Kılıçdaroğlu için hazırlanan programda, Mustafakemalpaşa’nın Çeltikçi Beldesi’ndeki nokta mitinginin en ilginç miting olacağı görülüyor.
Çünkü…
İçinde bulundukları durumdan rahatsız olan yöre çiftçisinin, hükümete mesaj vermek ve tepkisini göstermek amacıyla, cumartesi günü saat 16.00’da Çeltikçi’de konuşacak olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu dinlemeye traktörleriyle birlikte gelmeleri bekleniyor.
Çiftçilerin yaptıkları bu organizasyonla, yarın Çeltikçi Meydanı’nın bir anda traktör seline dönebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.