CHP Nilüfer’de de atakta… TDH’nın Nilüfer yönetimi CHP’ye geçiyor, DP’den büyük bir grup da yolda

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasından sonra siyasetin cazibe merkezi haline gelen ve büyük bir çekim gücü oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi, toplu katılımlarla Bursa’daki büyümesini de sürdürüyor.
Bu kapsamda…
Geçtiğimiz hafta Osmangazi, dün akşam il ve Gürsu ile bugün İl Gençlik Kolları’nda düzenlenen toplu üye katılımlarının ardından sıra bir kez daha bu tür toplu katılım törenlerini ilk başlatan ilçe olan Nilüfer’e geldi.
Bu kapsamda…
Yarın, yani 16 Temmuz 2010 Cuma günü, Türkiye Değişim Hareketi Nilüfer Temsilcisi Fecri Er, yönetiminden ve çeşitli kademelerden 23 arkadaşıyla birlikte CHP’ye geçecekler.
Aslında…
TDH lideri Mustafa Sarıgül’ün partiyi kurmaktan vazgeçtiğini ve CHP’yi destekleme kararını açıkladığı günün ertesinde CHP Nilüfer İlçe Başkanı Metin Çelik de, TDH Nilüfer Temsilcisi Fecri Er’i arayıp arkadaşlarıyla birlikte CHP’de siyaset yapmaya davet etmişti.
Bursa Hakimiyet yazarı, meslektaşımız Mustafa Özdal’ın köşesinde okuduğumuz bu görüşme o aşamada sonuç vermemiş, Er kendisiyle aynı konumda olan TDH’nın diğer ilçe temsilcileriyle birlikte hareket etmekten yana tavır koymuştu.
Davet bir kez daha tekrarlanınca sonuç da verdi.
Yapılan ilk görüşmelerde, 70 civarında TDH’lının yarın CHP rozeti takması gündeme gelmişti. Ancak TDH cephesi ilk etapta 23 kişiyle katılımda anlaştı.
Gelen bilgilere göre, TDH kadrolarıyla Nilüfer’deki görüşmeler devam ediyor.
Bu arada…
CHP Nilüfer İlçe Başkanı Metin Çelik’e toplu katılımla ilgili en büyük başvurunun Demokrat Parti’den geldiği yolunda duyumlar alıyoruz.
Öyle ki…
Gerek geçmiş yönetimlerde görev yapan, gerek üye olan 300 kadar DP’linin CHP’ye gelmek istediği, bu sayının 500 kadar çıkabileceği de konuşulanlar arasında.
Bu konudaki görüşmelerin de, Kılıçdaroğlu’nun Bursa programından sonra, yani önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.