AK Parti İl Başkanı’nın yönetimine verdiği mesaja BBP’den tepki geldi: İlk düğmeyi yanlış ilikledi

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, yeni il yönetimini oluşturduktan sonra çalışmalara çok hızlı başladı ve zaman geçirmeksizin de Yürütme Kurulu adını verdikleri başkanlık divanını açıkladı.
Dün…
Yürütme Kurulu üyelerini tanıtmak için düzenlediği basın toplantısındaki mesajlarını aktarırken, özellikle kendi yönetimine yönelik uyarı mesajı özelliği taşıyan “Millet bizden temiz zeminde siyaset yapmamızı bekliyor” cümlesini başlığa çıkardık.
İşte…
Bu yaklaşıma bugün Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Tahir Kahveci’den değerlendirme geldi.
BBP İl Başkanı Kahveci değerlendirmesinde önce, AK Parti’de Nagip Vardar’ın görevden alınıp Sedat Yalçın’ın yeniden il başkanlığına atanması sürecini daha geniş bir açıdan ele alıyor:
“İktidar partisi AKP’nin son zamanlardaki Bursa teşkilat oluşumu partilerinin iç meselesi gibi görünmekle beraber, iktidar olmuş ve sürekli demokrasiden bahseden, fakat kendi içlerinde bile demokrasiyi oluşturamamışlığı göstermesi açısından önemli görüyorum.”
Ardından…
Yalçın’ın yönetimine yaptığı konuşmadaki “Millet bizden temiz zeminde siyaset yapmamızı bekliyor” sözüne geliyor:
“Normalde siyaset yapılan zemin temizdir, durudur, sadedir. Siyaset zemini kirleniyorsa onu siyasetçiler kirletirler. İşte bu çerçeveden baktığımızda AKP’nin kuruluşundan bugüne siyaseti çok da temiz çizgide yapmadığını açık açık görüyoruz.”
Şöyle devam ediyor:
“Zaman geldi duygu sömürüsü, zaman geldi siyasi güç gösterisi, zaman geldi siyasi beklenti umut tacirliği, zaman geldi iktidar nimetlerinden yararlandırma (!) adına kendilerine siyasi zemin elde ettiler. Son oluşan Sedat Yalçın yönetiminde de aynı tablonun görüldüğünü üzülerek ifade etmek isterim.”
Yaklaşımı ise şu:
“Yani Sedat Bey ‘Millet bizden temiz zeminde siyaset yapmamızı istiyor’ diyor ama bu anlamda ilk düğmeyi yanlış ilikledi, gerisini doğru iliklese ne olur.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]