AK Parti Genel Merkezi Nilüfer için ikna olamadı… Şimdi yeni baştan Nilüfer İlçe Başkanı aranıyor

Gelişmeler çok hızlı oluyor…
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın yeni il yönetim kurulu taslak listesini hazırlamasından ve merkezdeki ilçeler olan Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer için başkan adaylarını belirleyip, listeleriyle birlikte Ankara’ya gitmesinden sonra bugün öncelik atanacak ilçe başkanlarını belirlemeye verildi.
O nedenle…
Osmangazi için önerilen Recep Kaygun, Refik Özen ve Mustafa Yavuz ile öğle saatlerinde bir araya gelen Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, görüştüğü adaylar arasından Refik Özen’i AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı olarak atadı.
Ardından…
Yıldırım için, partinin eskilerinden Necmi Akosman ve görevden alınan Yıldırım’daki yönetimin iki numaralı ismi olan Hüdai Yazıcı ile görüşüldü. Burada da, Mümin Demir’in ayrılması halinde ilçe başkarnı olması beklenen Yazıcı yerine, partiye abilik yapması için görev Necmi Akosman’a verildi.
Sonra…
Nilüfer için öneri listesinde bulunan Celil Çolak, İsmail Hakkı Kavurmacı ve İsmail Hakkı Edebali ile görüşüldü. Önce Kavurmacı üzerinde duruldu. Makine Mühendisleri Odası Başkanlığı yapan Kavurmacı için çok olumlu değerlendirmeler yapılmasına karşın, “meslek odasından geldiği ve siyaseti pek bilmediği” gerekçesiyle vazgeçildi.
Öğleden sonra Ankara’dan Bursa’ya gelen haberlerde, 29 Mart 2009 yerel seçimleri öncesinde AK Parti’nin Nilüfer aday adayları arasında bulunan ve sonrasındaki il kongresinde Nagip Vardar’ın yönetimine seçilen Harita Mühendisleri Odası’nın eski başkanı Celil Çolak öne çıktı.
Nitekim…
Özen’in Osmangazi’ye, Akosman’ın Yıldırım’a atanmalarının ardından Çolak’ın da AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı olacağı beklentisi doğdu.
Ne var ki…
Ankara’dan gelen son haberler, Celil Çolak’ın harita mühendisi olarak belediyelerle iş yapması nedeniyle Genel Merkez’in ikna olamadığı yolunda.
Yine…
Referandumun hızla yaklaştığı, arkasından da seçimin geldiği bir süreçte AK Parti Genel Merkezi’nin bu dönem belediyeler ve resmi kurumlarla iş yapanlara yönetimlerde yer vermeme eğiliminde olduğu belirtiliyor.
O nedenle…
Nilüfer’de yeni bir ilçe başkanı bulmak üzere aday arayışları yeniden başlayacak.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]