Taraftar Su Fenerbahçe ile başladı… Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor başlıyor, Bursaspor ise bekliyor

Kamuoyuna ilk kez 6 Nisan günü bu sayfalardan duyurduk. Uludağ eteklerindeki tarihi Hamamlıkızık’ta doğal kaynak suyu olarak şişelenen ve bir Türkiye markası haline gelen Korusu, ülkenin önde gelen futbol takımlarının kulüplerine Taraftar Su projesini götürdü.
Proje…
Taraftar Su çatısı altında Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinin adları, logoları ve renkleriyle şişe ve damacana suyu üretilmesini, taraftarın da aidiyet hissettiği takımın suyunu kullanmasını sağlamayı amaçlıyordu.
Korusu’nun teklifine Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüplerinden hemen olumlu cevap geldi. Hatta Fenerbahçe Kulübü’nden bir heyet suyun üretileceği Korusu’nun Hamamlıkızık tesislerinde inceleme bile yaptı.
Sonrasında…
Anlaşmalar bu kulüplerle imzalandı. Dahası, Fenerbahçe Su markası ve logosuyla şişelenen ilk sular İstanbul’da satışa da çıktı. Büyük de ilgi gördü.
Bununla birlikte…
Anlaşmaları tamamlanan Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor için üretilecek sulara dair işlemler ise sürüyor. Önümüzdeki günlerde bu kulüplere ait sular da piyasada olacak.
Projeye göre…
Korusu şu anki dağıtım ağının dışında Taraftar Su adı altında yeni bir dağıtım çatısı oluşturacak ve kulüplerin suları o bayilerde satılacak. Yani, her kulübün suyu için ayrı bayilik verilmeyecek, bunun yerine Taraftar Su bayiini arayanlar söz konusu takımlardan hangisinin suyunu istiyorlarsa onun markasını söyleyecekler.
Bu şekilde satıştan kulüpler de pay alacak.
Ancak…
4 kulüple anlaşma imzalayan Bursa firması Korusu bugüne kadar Bursaspor Kulübü ile yaptığı temaslarda bir ilerleme sağlayamadı.
Aslında…
Bursaspor Kulübü de başlangıçta proje sunulduğunda olumlu görüşte bulundu, hatta destek verdi.
Fakat…
Araya şampiyonluğun girmesi nedeniyle görüşmeler aksadı. Onun için de, ilk anda diğer 4 kulübün sularının satılmasına karşın Bursaspor taraftarları, şampiyon markalı Bursaspor Su’yu bir süre daha içemeyecekler.

İlgili Reklamlar