Siyasetçiler geçmişi de unutmamalı… MHP Osmangazi ailece Çanakkale şehitlerine gitti

Bir kere daha tekrarlayalım… Siyasi partilerimizde siyaset günlük olaylara karşı anlık gelişmelerle yapılıyor, siyasi partiler de kamuoyu önüne daha çok iç bünyelerindeki çatışmalarla çıkıyorlar.
Oysa…
Toplumun ilgisini çeken günlük siyasetin gerekleri yanında, siyasetçiler geleceği planlayacak hamleleri de yapmalılar.
Bunu yaparken de ülkenin geçmişini ve gerçeklerini unutmamalılar.
Örneğin…
Bu ülkenin cihana karşı dik duruşunu gösterdiği ve bugünkü özgürlük ortamı için resmen yedi düvele göğsünü gerdiği bir yer var: Çanakkale.
Burada yaşananları ve Çanakkale destanını güneş doğduğu sürece bu ülkede yaşayan kimse unutmamalı, Çanakkale’ye gelip dayanan emperyalist zihniyeti hiç kimse bir an bile olsun aklından çıkarmamalı.
Nitekim…
Göreve geldiği günden bu yana yerel siyasete farklı pencereler açan ve çizgi dışı siyaset etkinliklerine imza atan Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Adem Dönmez yine değişik bir organizasyon gerçekleştirdi.
Bu kapsamda…
MHP Osmangazi’nin ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve teşkilat mensupları eş ve çocuklarıyla birlikte Çanakkale’ye gidip şehitlikleri ziyaret ettiler.
Ailece yapılan bu ziyaret, siyasetin bugünü ve yarını konuşurken, bu topraklar için göğsünü germiş şehitleri unutmamaları açısından gerçekten önemli.