Avukatlar sahaya indi… Bursa Barosu futbol takımı Avukatlar Dünya Kupası’na şampiyonluk için gitti

Avukatlar genellikle mahkemelerde hukuk mücadelesi verirler ve bu yönleriyle de bilinirler. Ama Bursa Barosu, avukatların hukuk mücadeleleri yanında sosyal alanda da etkin olmalarını sağlayacak organizasyonlara imza atıyor.


Üstelik…
Sosyal etkinlikleri çok değişik alanlarda yapıyorlar. Doğrusu istenirse, bunlardan birinin futbol takımı olduğunu biz bilmiyorduk, meslektaşımız İhsan Bölük’ün hazırladığı basın bülteninden öğrendik.

Dahası…
Bursa Barosu’nun futbol takımı, 27 Mayıs 2010’da, yani yarın Antalya’da başlayacak ve 6 Haziran 2010’a kadar sürecek Avukatlar Dünya Futbol Şampiyonası’na katılacak.

Bu yolla da…
Baro’nun futbol takımı, avukatlar arası sosyal etkinliğin yanında prestijli bir organizasyonda Bursa’yı ve Türkiye’yi temsil edecek.

Antalya’daki WOW otellerinin tesislerinde gerçekleşecek şampiyona boyunca, Bursa Barosu Başkanı Zeki Kahraman da futbol maçları için sahaya çıkacak avukat arkadaşlarını yalnız bırakmayacak.

Baro’nun futbol takımının antrenörlüğünü Avukat Mücahit Avcu yapıyor. Takımın kaptanı ise Avukat Güner Aklan.
Daha iki hafta önce Turkcell Süper Ligi Şampiyonluğu’nu Bursa’ya getiren Bursaspor’un ardından, bu kez de Bursalı avukatlar, Avukatlar Dünya Kupası’Bursa’ya getirmek istiyorlar.
Bunun için de çok iddialı olarak hazırlıklarını tamamladılar.

Bursa Barosu’nun futbol takımında şu avukatlar yer alıyor:
Mücahit Avcu (Antrenör), Bilgehan Beyoğlu, Tayfur Demir, Sedat Gülen, Mustafa Şenyurt, Güner Aklan, Yalçın Canbaz, Mehmet Acar, Arif Bayrak, Mahir Korkmaz, İlker Bozat, Kerem Şener, Ersin Can, Ahmet Coşkun, Görkem Özkan, Hakan Gündoğdu, Sinan Subaşı, Gündüz Alp Güney.