Yıldırım Sanayici ve İşadamları Derneği’nde yeni başkan Turgut Topçu

Yıllar önce Bursa’da tekstil denildiğinde akla Tütüncüoğlu Çiftliği gelirdi. Çünkü, mahalle aralarındaki kara tezgahlardan fabrika düzeninde dokuma üretimine ilk bu bölgede geçildi.
Sonra…
Tütüncüoğlu Çiftliği gelişti, genişledi ve Anadolu Mahallesi’nin altyapısını oluşturacak, hatta dokuma fabrikalarının yer aldığı Karlıdağ Caddesi’nin yanı sıra hemen altından geçen Vişne Caddesi’nde de bebe konfeksiyonu üreticilerini kapsayarak çok özel bir sanayi bölgesi haline dönüştü.
İşte…
Kısa adı Yısiad olan Yıldırımlı Sanayici ve İşadamları Derneği de 2003 yılında bu bölge ağırlıklı olarak kuruldu. Süreç içinde temsil ettiği üyeler arasındaki koordinasyonu sağlamanın yanında Yıldırım için görüş üreten bir sivil toplum örgütü olarak çalıştı.
Atilla Karagöz’ün başkanlığında da bugüne kadar kendi çapında önemsenecek çalışmalara imza attı.
Böyle bir ortamda gerçekleştirilen genel kurulda, derneğin son döneminde sorumluluk üstlenen Atilla Karagöz başkanlığa yeniden aday olmadı. Tek listeyle girilen seçimlerde de Turgut Topçu derneğin tüm üyelerinin oylarını alarak Yısiad’ın yeni başkanı seçildi.
Topçu, seçimin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında ise “Yıldırım’ın ilk SİAD’ı olan derneğimizi önceki yöneticilerimizin katkı ve destekleriyle daha ilerilere götürmek için tüm gücümüzle el ele  birlikte çalışacağız. Yıldırım’ın ve üyelerimizin sorunlarını biliyoruz sorun değil çözüm önerileri sunacağız. Tüm arkadaşlarıma bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Turgut Topçu başkanlığındaki Yısiad yeni yönetiminde eski başkan Atilla Karagöz, Taki Eren ve Nezahat Yılmaz başkan yardımcısı olarak görev alırken Faruk Beyezit yeniden genel sekreter, Erhan Öztürk ise muhasip oldu.
Yönetimde…
Sevinç Kahveci, Murat Karaman, Mahmut Demiröz, İrfan Akkaya ve Saruhan Gonca üye olarak yer aldılar.
Denetleme Kurulu ise İnal Barışıcı, Orhan Bektaş ve Erhan Ceren’den oluştu.