Türkiye Partisi’nde Mustafa Dündar sevgisi: İl Başkanı Kara’dan sonra MKYK Üyesi Akyol da övdü

Yerel seçimlerin birinci yıldönümü nedeniyle önce belediyeler bir yıllık çalışmalarını anlatan sunumlar yaptılar, çalışmaları ve planları hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.
Ardından…
Muhalefet partileri belediyelerin bir yılını değerlendiren açıklamalar yaptılar. O açıklamalarda doğal olarak belediyelere ağır eleştiriler getirdiler.
Bunlar arasında…
Alışılmış muhalefet partisi karşı duruşunun dışına çıkan tek yaklaşım Türkiye Partisi Bursa İl Başkanı İlyas Kara’dan geldi.
Muhalefet partilerinin tümünün eleştirdiği, buna karşın partisi AK Parti’nin destek verip savunmadığı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a yalnızca TP İl Başkanı Kara teşekkür etti.
Bu ilginç durumu da 18 Nisan günü bu sayfalarda “Muhalefetin eleştirdiği Osmangazi Belediye Başkanı Dündar’a destek AK Parti’den değil Türkiye Partisi’nden” başlığıyla yorumlayıp paylaştık.
Derken…
Partisi AK Parti ve kendisinden önce Osmangazi Belediye Başkanlığı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile “belediyenin borçlarından kaynaklanan” soğukluk yaşayan Dündar’a ikinci destek yine TP’den geldi.
Bu kez de…
TP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun Bursalı üyesi Prof. Dr. Volkan Akyol bugün yaptığı basın toplantısında Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı dürüst ve açık sözlü yaklaşımları nedeniyle kutlayıp teşekkür etti.
Doğrusu…
İl başkanından sonra MKYK Üyesi’nin de teşekkür ettiği Dündar’a TP sevgisi ilgi çekmeyecek gibi değil.
Öyle ki…
TP lideri Abdüllatif Şener de önümüzdeki ilk Bursa ziyaretinde Dündar’a teşekkür edip kutlarsa inanın hiç şaşırmayacağız.
Bu arada…
Volkan Hoca’nın basın toplantısındaki bir ifadesi ise aralarındaki sıcaklığın kaynağı hakkında fikir veriyor:
“Büyükşehir, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediye başkanlıklarına verdiğim dilekçelerde 4 belediyemizden 2002-2009 yılları arasında her yıla ait kesinleşen bütçe gelir ve vadeli borçları da gösteren giderleri içeren dökümlü bilgilerin, bilgi edinme kanunu çerçevesinde tarafıma verilmesini talep ettim. Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar 2002-2005 yılları çalışma raporlarını ve 2006-2008 yılları arası faaliyet raporlarını tarafıma bildirmiştir. Kendilerine detaylı bilgi sundukları için teşekkür ederim.”
Buna karşılık…
Yıldırım Belediyesi adres olarak “belediyenin internet sitesini” göstermiş. Nilüfer Belediyesi ise isteği geri çevirmiş. Büyükşehir Belediyesi ise istenen bilgileri vermiş. Ama Volkan Hoca’nın yalnızca Dündar’a teşekkürle yetinmesi, aralarındaki sevgiyi sanki biraz özelleştiriyor gibi.
Tabloya bakarak Büyükşehir’in vadeli borcunun 595 milyon lira olduğunu söyleyen Akyol daha sonra tüm belediye başkanlarına demokratik ve şeffaf bir yönetim göstermeleri, istediği belgeleri de göndermeleri çağrısı yapıyor.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]