MHP sahaya iniyor… İlk hedef belediyeler… Seçimin yıldönümünde ilçeler bombardımana başlıyor

Milliyetçi Hareket Partisi, geleneksel siyaset tarzının bir sonucu olarak, dışarıya pek belli etmese de kendi tabanında siyaset alt yapısı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Örneğin…
Bursa ölçeğinde bakıldığında, MHP’nin ilçe başkanları toplantısı düzenli olarak her ay yapılıyor.
Bu kapsamda…
Son toplantı geçtiğimiz hafta Mustafakemalpaşa’da İl Başkanı Arif Demirören başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda öne çıkan konu ise ilçede yaşanan su baskınları sonucu tarım alanlarının gördüğü zarar oldu.
İlçe başkanları, yaşanan taşkının yol açtığı zararlarla ilgili gözlem ve bilgilerini aktardılar, sonra da bunlar bir raporda değerlendirilmek üzere kayıt altına alındı.
Yanı sıra…
MHP’nin diğer partilerden farklı bir başka periyodik buluşması var. Marmara Bölgesi İl Başkanları toplantısı her ay başka bir ilde düzenli olarak yapılıyor. Toplantılarda her il başkanı kendi yöresine ait siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendiriyor, gözlemlerini paylaşıyor.
Sonra da…
Bölge anlamında sorunlara ortak yaklaşım ve ortak çözüm arayışı geliştiriliyor.
Nitekim…
MHP Marmara Bölgesi İl Başkanları geride bıraktığımız pazar günü Sakarya’da bir araya geldiler.
Bu toplantıda da, deprem gerçeği konu olarak öne çıktı. Bölge deprem bölgesi olduğu için son durum ele alınıp değerlendirmeler yapıldı.
Sonuçta da…
“Hükümetin depreme yönelik hiçbir önlem almadığı” noktasında uzlaşıldı.
Gündemde bir de eğitim çalışması var.
Geçtiğimiz ay Genel Merkez’de gerçekleştirilen 3 günlük ilçe başkanları eğitim çalışmasının ardından şimdi de MHP Kadın Kolları 2 günlük bir eğitim çalışması için Genel Merkez’e götürülecek.
••••••••••
Bütün bunlar…
Parti içine yönelik teşkilat çalışması kapsamındaki organizasyonlar.
Buna karşılık…
Kamuoyuna “MHP sahaya iniyor” mesajı vermek üzere topluma yönelik bir çalışmanın da şu sıralar hazırlıkları yapılıyor.
Hatta…
İlk hazırlık aşamasının ardından program planlaması bile yapıldı.
Buna göre…
Seçimin birinci yıldönümü olan 29 Mart’tan başlamak üzere MHP İlçe Başkanları sırayla tek tek belediyeler değerlendirmesi ile basın toplantıları düzenleyecekler.
İlk toplantı 29 Mart’ta MHP Osmangazi İlçe Başkanlığı ile başlayacak. Bazı haftalar 2, bazı haftalar 3 ilçe başkanlığı belediyelere yönelik ayrıntılı değerlendirmesini basın toplantısıyla duyurup toplumla paylaşacak.
Son açıklama ise 16 Nisan’da Büyükşehir Belediyesi’nin geçen bir yılına ilişkin olarak MHP İl Başkanı Arif Demirören tarafından yapılacak.
Aslında…
Geçmiş yıllarda yerel seçimin yıldönümü günlerinde belediyeler halkın karşısına yaptıklarını anlatarak çıkarlardı.
Anlaşılan o ki…
MHP bu kez belediyelere bu fırsatı tanımak istemiyor ve seçimin yıldönümünde belediyeleri bombardımana tutmaya hazırlanıyor.
Bundan da…
Önümüzdeki günlerin siyaseten çok sıcak geçeceği anlaşılıyor.

İlgili Reklamlar