Direnişteki Tekel işçilerinin Bursa Çadırı’nı Türkiye Partisi İl Başkanı Kara ziyaret etti

Daha önce vurguladık, bir kez daha tekrar etmekte hiç sakınca yok:
Tekel işçileri; bırakın Türkiye’yi dünyaya örnek olacak muhteşem bir hak direnişi yapıyorlar.
Hem de öyle bağırıp çağırmadan, kırıp dökmeden, kimseyle kavga etmeden kendi yasal haklarının ve ekmeklerinin mücadelesini veriyorlar.
Açıkça söylemek gerekirse, Türkiye bugüne kadar böyle bir eylem görmedi.
İşte…
Ankara’da Sıhhiye semtinde, Türk-İş’in önündeki çadırlarda süren bu direnişi zaman zaman siyasetçiler de ziyaret ediyorlar.
Örneğin…
Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili Necati Özensoy’un daha ilk gününden itibaren direnişteki Tekel işçilerini sık sık ziyaret ettiğini biliyoruz.
Yine…
Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kemal Demirel direnişteki işçileri eşi Nimet Demirel ile birlikte ziyaret etti.
Ayrıca…
Bursaspor’un Ankaragücü ile oynadığı lig maçı için Ankara’ya giden Bursaspor taraftarlarından bir grubun da Tekel işçilerini ziyaret ettiklerini yine bu siteden duyurduk.
Son olarak…
Tekel işçilerini ziyaret eden siyasiler arasında Türkiye Partisi Bursa İl Başkanı İlyas Kara da vardı. Hafta sonu Ankara’da yapılan TP İl Başkanları Toplantısı sonrası, 41 il başkanı arkadaşıyla birlikte Tekel işçilerini ziyaret eden Kara, burada Bursa Çadırı’nda direnişi sürdüren işçilerle bir süre sohbet etti, moral verdi.
Ziyaret sonrası da…
“Tekel işçilerinin hak arayış mücadelesinin sonuna kadar destekçisi ve yanındayız. Tekel işçileri, bu mücadele ve eylemleriyle Türkiye’ye örnek olmuştur. Bundan böyle tüm işçiler, haklarını bu şekilde vermeli ve haklarını aramalıdırlar. Bu olay Türk halkının uyanışıdır, Türk halkı artık uyanmıştır. Türk halkı bundan böyle haklarını arayacaktır. Türkiye Partisi olarak Tekel işçilerine mücadelelerinde sabır ve azim diliyorum” açıklamasını yaptı.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]