Demokrat Parti yönetimlerden sonra kurullarını da yeniliyor… İl Kadın Kolları’nda Filiz Gökgezer dönemi

Birleşme sonrası yeniden yapılanma başlatan Demokrat Parti’de henüz İnegöl, İznik, Gürsu ve Kestel ilçe yönetimleri resmen oluşturulamadı.
Buna karşın…
Bir yandan Genel Merkez tarafından kongre takvimi kesinleştirilirken, diğer yandan da Bursa İl Başkanı Ayhan Barışıcı tarafından kurullar oluşturuluyor.
İlk aşamada…
İl Yönetim Kurulu’nun tanıtıldığı toplantıda, DYP döneminde İl Disiplin Kurulu Başkanlığı ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Fahrettin Çakan’ın oğlu Murat Çakan’ın yeni dönemde İl Gençlik Kolu Başkanı olarak atandığı duyurulmuştu.
Sonrasında…
İkinci kuşak DYP/DP’liler olarak tanımlanabilecek bir yapıda İl Gençlik Kolu Başkanı Murat Çakan ekibini büyük ölçüde oluşturdu.
Bununla birlikte…
DP İl Başkanı Barışıcı yeni döneme yönelik yapılanma kapsamında İl Kadın Kolu Başkanı olarak da Filiz Gökgezer’i atadı. Dahası, Gökgezer de işe çok hızlı başladı ve yönetimini hemen oluşturdu.
Gerçi…
Filiz Gökgezer siyasette ilk kez bu denli öne çıkan bir isim ama Bursa’da sosyal çalışmalarıyla bilinen bir isim.
Örneğin…
Kısa adı Çeder olan Çekirgeliler Derneği’nin kurucuları arasında ve yönetim kurulunda görev aldı.
En önemlisi…
29 Mart yerel seçimlerinde Çekirge Mahallesi Muhtar Adayı olarak kapı kapı gezerek yaptığı çalışmalarla tanındı.
Gökgezer göreve geldikten sonra DP İl Kadın Kolları Başkanı olarak ilk açıklamasını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bildiri yayınlayarak yaptı.