Bursa’dan bir başarı öyküsü daha: Dünyanın en büyük entegre asfalt makinasını Simge yaptı

Yol ve asfalt… Bu iki kelimeyi, ya da kavramı insanlığın gelişimi sürecinde birbirinden ayırabilmek mümkün değil. Çünkü, yol medeniyet demek.
Ulaşımın, daha doğrusu kara ulaşımının temelini oluşturan yol ve asfalt uygulamaları günümüzde daha da önem taşıyor.
O nedenle…
Karşıdan bakan kimilerinin sıradan bir iş gibi görmeye çalışmalarına karşın, daha kaliteli yollar yapıp onları daha kaliteli asfaltlarla kaplamak ve uzun ömürlü asfalt yollarda sarsılmadan yolculuk yapabilmek çok önemli.
Bu da…
Doğal olarak teknolojiyle mümkün.
İşte…
Bir Bursa firması olan Simge Grup, yol ve asfalt sektöründe yenilikleri sürekli kovalayan, Ar-Ge çalışmasına her zaman önem veren yanıyla tanınıyor.
O özellikler de Simge’yi, bırakın Bursa sınırlarını, ülke sınırlarının ötesinde bile tanınan ve dünyanın bilinen bir markası haline getiriyor.
Üstelik…
Simge, kendi iş kolunda teknolojiye yatırım yapan ve buna dayalı üretim yapan bir firma olarak uluslararası fuarlarda Türkiye bayrağını dalgalandırıyor.
Özellikle de…
Dünya Yol Makinaları ve Teknolojileri Olimpiyatı olarak da kabul edilen ve Almanya’nın Münih kentinde 3 yılda bir düzenlenen Bauma Fuarı’nda büyük ilgi görüyor.
Aslında…
Nezir Gencer, firması Simge Grup’la Bauma Fuarına ilk defa 2004’te katıldı. 2007’de Challenger adlı asfalt hazırlığında çevreye etkiyi teknolojik olarak azaltan kule gibi bir makinayı dünya pazarına sundu.
Makine çok ilgi gördü.
Bu yıl…
Simge Grup, o makinadan daha teknoloji harikası bir makinayla Bauma’ya gidiyor. Engtegre asfalt makinası da denilen bu teknoloji harikası, karşıdan bakıldığında 4 katlı bir apartman gibi duruyor.
Asfalt ve yol makinaları üretiminde “yılda 1 milyar euroluk ihracat” hedefiyle yola çıkan Nezir Gencer de bu yılki Bauma Fuarı’nda, dünyanın en büyük asfalt entegre makinasını görücüye çıkaracak olmanın mutluluğunu yaşıyor.
Öyle ki…
Makine 40 tır ile Almanya’ya götürülecek. İlk kafile ise yarın uğurlanacak.
Bu arada…
Simge’
nin bu yılki Bauma çıkarmasında, Show TV’de yayınlanan Yetenek Sizsiniz adlı programda tanınan Aykan Dede ve Kafkas Dans Ekibi de fuar süresinde gösterileriyle yer alacak. Simge fuara, makinayı tanıtacak 40 kişilik bir ekipli gidiyor.
Bizlere de…
Yol ve asfalt dünyasına yenilik getiren buluşu ve Bursa’dan doğan yeni bir başarı öyküsü olması nedeniyle Nezir Gencer’in şahsında Simge Grup’u alkışlamak düşüyor.

İlgili Reklamlar