Anadolu Jet’in Ankara aktarmalı uçuşlarının ayrıntısı belli oldu… İşte 14 uçuş noktasının saat saat programı

Bursa’yı hem Anadolu’nun her köşesine, hem yurt dışına bağlayacak kapı olarak gördüğümüz Yenişehir Havaalanı’nın daha fazla çalışması, uçakların vızır vızır inip kalkması Bursa’da yaşayan herkesin ortak dileği.
Bu nedenle…
Son dönemde SunExpress’in Yenişehir’den Trabzon, Erzurum ve Antalya seferlerini önemsedik. Onun için, SunExpress seferleri iptal ettiğini duyurduğunda resmen yıkıldık.
O süreci…
Bursa kamuoyuna bu sayfalardan duyurduk. Yani, SunExpress’in uçak seferlerini iptal ettiğini Bursalılar ilk bu sayfalardan okuyup öğrendiler. Bizim haberimizi yerel gazeteler 2 gün sonra manşetlerine taşıdılar.
Sonrasında…
Devlet Bakanı Faruk Çelik’in el koyduğunu ve Türk Hava Yolları yönetimi ile temasa geçtiğini, THY’nin de çözüm olarak kendi ortaklığı olan Anadolu Jet’in uçuş programına Yenişehir’i alacağını yine bu sayfalardan Bursa’ya duyurduk.
Ardından…
Anadolu Jet’in 2 Nisan’da başlayacak Yenişehir-Ankara uçuşlarının saatlerini ve aktarma yapılacak uçuş noktalarını Bursalılar yine bu sayfalardan okudular.
13 Mart Cumartesi gününün ilk saatlerinden itibaren duyurduğumuz haberde, Anadolu Jet’in Ankara aktarmalı olarak 11 uçuş noktasına otobüs bileti fiyatına yolcu taşıyacağı bilgisine yer vermiştik.
Geçen süreçte…
Program netleştiği gibi, başka uçuş noktalarına da Ankara aktarmalı bağlantı sağlandı ve böylece Yenişehir’den, Ankara aktarmalı olarak ulaşılabilecek uçuş noktası sayısı 14’e çıktı.
Buna göre…
13 Mart’taki haberimizde de duyurduğumuz gibi, Atlas Jet uçağı pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri saat 14.30’da Ankara’dan havalanıp saat 15.30’da Yenişehir’e inecek. Saat 16.15’te ise bu kez Yenişehir’den kalkıp saat 17.15’te Ankara’da Esenboğa Hava Limanı’na inecek.
Gerçi…
Bursa’dan kalkış saatinin öğleden sonra olmasına itiraz edenler var. Ama program aktarma yapılacak hatlara göre belirlendi. O nedenle, Yenişehir’den uçağa binecek bir yolcunun Ankara’da en az süre kalarak geniş yelpazede gideceği noktaya ulaşması hedeflendi.
O 14 iniş noktası şöyle:
Antalya, Erzurum, Trabzon, Diyarbakır, Samsun, Adana, Hatay, Gaziantep, Bodrum, Denizli, İzmir, Malatya, Şanlıurfa ve Kıbrıs.
Ayrıca…
14 uçuş noktasına yapılacak aktarmaya göre uçuş saatleri de belli oldu.
Örneğin…
Yenişehir’den saat 16.15’te uçağa binecek bir yolcu saat 17.15’te Ankara’ya inecek. Oradan da saat 19.10’da uçağa binip 20.15’te Antalya’da olacak.
Erzurum’a gidecek yolcu saat 17.15’te Ankara’ya indikten sonra 18.40’ta uçağa binip 20.05’te Erzurum’a inecek. Trabzon yolcusu ise, 17.15’te indiği Ankara’dan 18.50’de havalanacak uçakla 20.10’da Trabzon’da olacak.
Yine…
Saat 17.15’te Ankara’ya inecek bir yolcu saat 18.40’ta bineceği uçakla 20.00’de Diyarbakır’a ulaşacak. Samsun yolcusu ise Ankara’dan 19.15’te havalanıp 20.15’te Samsun’a varacak.
Adana ve Gaziantep yolcuları Ankara’da biraz bekleyecek. Çünkü Ankara’dan uçakları 22.55’te kalkacak. Adana’nın iniş saat 23.55, Gaziantep’in iniş saati 00.15.
Hatay yolcusunun uçağı ise Ankara’dan 19.00’da kalkıp 20.20’de Hatay’a inecek. Aynı şekilde Bodrum yolcusu da 19.00’da Ankara’dan binip 20.15’te Bodrum’da olacak.
Programa göre…
Dalaman yolcusunun Ankara’dan kalkış saati 19.10, iniş saati 20.25. Denizli yolcusunun Ankara kalkışı 22.45, iniş saati 23.45. İzmir yolcusunun kalkış saati 18.50, varış saati 20.10.
Malatya yolcusunun uçağı Ankara’dan 22.50’de kalkıp 00.05’te inecek. Şanlıurfa’ya gidecekler Ankara’dan 18.45’te kalkıp saat 20.05’te inecekler. Kıbrıs yolcusu ise Yenişehir’den 16.15’te kalkıp 17.15’te Ankara’ya indikten sonra, 19.10’da kalkan uçakla 20.20’de Kıbrıs’a inecekler.
Görüldüğü gibi…
Ankara Esenboğa Hava Limanı’nda aktarma için bekleme süresi çok fazla değil. Üstelik yolcular aktarma sırasında bagajla da ilgilenmeyecekler. Yenişehir’de teslim ettikleri bagajlarını, gidecekleri son noktada alacaklar.
Fiyat politikasına gelince…
Daha önce de duyurduğumuz gibi, Yenişehir-Ankara yolcuları bileti internetten alırlarsa 44 TL, satış ofisinden alırlarsa 49 TL ödeyecekler. Promosyon kapsamındaki Antalya, Diyarbakır, Erzurum ve Trabzon yolcuları internetten bilet alırlarsa 69 TL, satış ofisinden alırlarsa 74 TL ödeyecekler.
Diğer uçuşların bilet fiyatları ise 104 TL ile 109 TL arasında değişiyor. Kıbrıs yolculuğunun bilet fiyatları ise vergiler dahil 124 TL’den başlıyor.
Peki…
Anadolu Jet böylesine ucuz ve neredeyse otobüs biletine denk gelen fiyatlarla nasıl uçuracak?
Sorunun cevabı şu:
Türk Hava yolları’nın diyelim ki 100 koltuklu uçakla yaptığı yolculuğu, Anadolu Jet koltukları biraz sıkıştırarak 125 yolcuyla yapacak. Bazı ikramlardan fedakârlık yapıldığı gibi, bu hatlardaki yolcu bagajları da daha az olacak. Yani, diyelim ki THY uçağında yolcu bagajı 25 kiloysa, burada 15 kilo olacak.
Böylece konfordan yapılan tasarruf bilet fiyatına yansımış olacak.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]