TDH’da bol mesajlı ve çok motivasyonlu devir teslimle Adil Gökçadır dönemi başladı

Gerçi… Türkiye Değişim Hareketi henüz partileşmedi ama Bursa’da hareketli bir süreç yaşadı.
Başlangıçta siyasi hedef nedeniyle yaşanan heyecanın hareketi, sonrasında önce kendi içinde değişimi getirdi.
Bu süreç…
TDH Bursa İl Temsilcisi ya da kendilerinin tanımıyla Bursa İl Başkanı olarak Adil Gökçadır’ın atanmasıyla sonuçlandı.
Bu sabah da…
Genel Merkez’in de temsil edildiği geniş katılımlı bir toplantıyla Gökçadır görevine resmen başladı.
Toplantının bazı farklı yansımaları ve bu yansımalardan çıkan bol mesaj var.
Örneğin…
Toplantının yapıldığı Uluyol’daki Burçman Otel’in salonuna giderken, devir teslimin Şenol Seven’in görevden alınması sonrası vekaleten görevlendirilen Kazım Can ile Adil Gökçadır arasında olacağını zannediyorduk.
Oysa…
Kazım Can’ın da katıldığı ama hiç konuşmadığı toplantıda Şenol Seven görevini Adil Gökçadır’a devretti.
Dahası…
Gökçadır’ı bizzat Seven takdim etti.
Bu da…
Her şeyden önce teşkilat içinde birlik, beraberlik ve kaynaşma mesajı verdi.
Ayrıca…
Şenol Seven’in görevden alındıktan sonra Mustafa Sarıgül tarafından Marmara Bölge Koordinatörü olarak görevlendirildiğini biliyorduk.
Ama…
Hem Seven’in konuşmasından, hem de Genel Merkez’i temsilen toplantıya katılan Affan Keçeci ve Mehmet Ali Aslan’ın konuşmalarından Sarıgül tarafından Genel Merkez’de Merkez Yürütme Kurulu Üyesi olarak sorumluluk verildiğini, yani daha üst bir göreve getirildiğini öğrendik.
Bu da Sarıgül’ün 6 yıldır hep yanında olan Şenol Seven’e gösterdiği siyasi vefa olarak teşkilatlara özel bir mesaj oldu.
Bu arada…
Söz alan TDH MYK üyeleri Mehmet Ali Aslan ve Affan Keçeci’nin konuşmalarında ısrarla “Mustafa Sarıgül’ün kendilerine verdiği talimat” olarak Şenol Seven hakkında onore edici sözler etmeleri dikkat çekiciydi.
Bu yolla da…
Seven’in gönlü alınmış oldu.
Keçeci ve Aslan’ın verdikleri en önemli mesaj ise, “Sarıgül’ün talimatı gereği yönetimlerde kimsenin değişmeyeceği, herkesin yerinde kalacağı” güvencesi oldu.
Bununla birlikte…
“Bugün değil ama her siyasi partide olduğu gibi ileride görev değişikliği olabilir” mesajı ise teşkilatı çalıştırma motivasyonunun bir parçası olarak algılandı.
İl yönetimi yanında ilçelerin de katılımıyla yapılan kalabalık toplantıda TDH’nın yeni il başkanı Adil Gökçadır ise kürsü hakimiyeti ve konuşmasındaki rahatlığıyla partililerine güven verdi, yeni syasi lider olarak tam not aldı.
Konuşmasında “Bu yolda birlikte yürüyeceklerini, başarıya birlikte ulaşacaklarını” söyledikten sonra “yönetimdeki herkesle tek tek tanışacağını” söylemesi ise belli ki “ileride olabilecek değişikliklerin nasıl yapılacağının sinyali” özelliğini taşıyordu.
TDH’nın ba sabahki bol mesajlı ve çok motivasyonlu toplantısında bir şey daha öğrendik:
TDH’nın önemli isimlerinden Affan Keçeci meğer Bursalı bir hemşerimizmiş.